Český pohár v Ostravě si rozebral Elkov Author v čele s Bucháčkem

Ani další díl Českého poháru nenašel jiného vítěze než z týmu Elkov Author, který si dnes rozebral hned první čtyři místa. Obměnou byl pouze vítěz, kterým nebyl tradičně Alois Kaňkovský, ale Tomáš Bucháček.

Pátý závod českého poháru se odehrál na 18 km dlouhém okruhu, který měl svůj cíl velmi nezvykle ve sjezdu, který se stal osudným spoustě závodníků mladších kategorií v předcházejících závodech. Na startu se sešlo pouze 74 závodníků kategorie elite, kteří ve 14:00 začali zdolávat 180 km dlouhou trasu v centrem v obci Hlubočec. Nejprve došlo k úniku, kde se nacházelo 19 závodníků, mezi kterými chyběl z Elkov Author pouze Vojtěch Hačecký. Tento únik však nepřežil a došlo ke spojení pelotonu. 

Ve čtvrtém kole odjel sám Jiří Polnický, který si velmi rychle vytvořil náskok dvou minut, ačkoliv se peloton snažil likvidovat jeho únik. K němu se následně připojil Tomáš Bucháček, poté Pawel Cieslik a nakonec se do skupiny dostal ještě Michael Kukrle. Chvíli se ve skupině objevil i Polák Pszcolarski, ale ten poté odpadl. Tato skupina si držel svůj náskok a aktivně se střídala. I v této přesile se za skupinou objevil velmi nečekaně Petr Hampl z Prostějova. Ten však své přiblížení nedotáhl do zdárného konce a jak se rychle u skupiny objevil, tak se jí zase rychle vzdálil.

Cílem závodu, ve kterém bylo nakonec klasifikováno pouze 17 závodníků, projel vítězně Tomáš Bucháček, za ním druhý Jiří Polnický, třetí Pawel Cieslik a čtvrtý Michael Kukrle. Do první desítky se ještě vešli Martin Hunal na osmém místě a desátý Alois Kaňkovský, který se opět oblékl do dresu vedoucího jezdce. 

Výsledky: 1. Tomáš Bucháček (CZE) 4:44:29, 2. Jiří Polnický (CZE) +0:00, 3. Pawel Cieslik (POL) +0:00, 4. Michael Kukrle (CZE) +0:00, 8. Martin Hunal (CZE) +5:26, 10. Alois Kaňkovský (CZE) +7:06, Vojtěch Hačecký (CZE) DNF - všichni Elkov Author

banner

Nejbližší závody

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz