Černý ovládl další etapový závod

Josef Černý vyhrál i druhý domácí etapový závod Okolo jižních Čech. V poslední etapě navíc získal druhé místo a čtvrté místo bral Pawel Cieslik. 

Poslední etapa závodu Okolo jižních Čech UCI 2.2 odstartovala opět za deštivého počasí z Dačic směrem na Jindřichův Hradec, kde byl na cílových okruzích situován cíl. Ačkoliv v pelotonu zůstali pouze čtyř závodníci Elkov Author - Černý, Bucháček, Polnický a Cieslik, tak zvládli od samého začátku etapy držet vše pod svou kontrolu.

Na úvod se do úniku dostala dvojice závodníků, která nikoho neohrožovala a postupně sbírala jednotlivé prémii a s nimi i bonusové vteřiny. Čtveřice Elkov Author si prakticky po celou dobu hlídal dvojici v úniku i celý peloton, kdy v průběhu etapy tahali především Tomáš Bucháček a Jiří Polnický a Pawel Cieslik šetřil síly na závěr. Díky této kontrole se celé startovní pole spojilo až na závěrečných okruzích v Jindřichově Hradci, kde Tomáš Bucháček vše rozjel Josefu Černému a Pawlu Cieslik.

V úplném závěru etapy přišel pád, který nechal na čele právě tuto dvojici společně se Slovincem Korošecem a vítězným Dánem Folsachem. Pawel Cieslik nakonec skončil na 4. místě a Josef Černý získal 2. místo v etapě, ovládl bodovací soutěž a předvším se stal celkovým vítězem. "Od chvíle, kdy jsem si oblékl dres vedoucího jezdce jsme věděl, že závod vyhraji a nebyla pro mě ani jiná varianta, vše ostatní by byla prohra. Vítězství nepatří mně, ale celému týmu, který opět fungoval na jedničku," popsal vítězné pocity Josef Černý.

banner

Nejbližší závody

Duben

Tour de Loier et Cher
Kategorie: 2.2
17.04.2019

Visegrad V4 Race - GP Polski
Kategorie: 1.2
28.04.2019

Květen

30 Memoriał Andrzeja Trochanowskiego
Kategorie: 1.2
01.05.2019

19 Memoriał Romana Siemińskiego
Kategorie: 1.2
02.05.2019

3. závod Českého poháru - Rokycany
Kategorie: Český pohár
08.05.2019

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz