Série Visegrad4 skončila celkovým vítězstvím Černého

V poslední závodě Visegrad4 Bicycle Race UCI 1.2 skončil Josef Černý na pátém místě a stal se celkovým vítězem této série jednorázových UCI závodů. Tím pádem byl klasifikován i jako nejlepší Čech a nejlepším Polákem se navíc stal Pawel Cieslik, který v konečném pořadí obsadil třetí příčku.

Závod v polské Sobotce se jel na deset 18 kilometrů dlouhých okruhů. Elkov Author se na start postavil pouze v pětici závodníků ve složení Černý, Bucháček, Kukrle, Cieslik a Hačecký. Celý závod provázelo velké množství úniků z nichž tím nejvýznamnějším byl únik čtyčlenné ukrajinsko-polské skupiny, která si vytvořila až tří minutový náskok. Po nájezdu do posledního okruh byl však i tento únik zlikvidován.

Z vítězství v polském závodě Visegrad4 se nakonec radoval Kamin Zielinski z Domin Sport. Pro Elkov Author po byl letošní poslední UCI závod. Předposlední vystoupením bude mistrovství světa v norském Bergemu, kde se představí Josef Černý a Jiří Polnický a poté závěr české sezony v poslední závodu Českého poháru v Plzni. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz