Elkov Author naprosto ovládl poslední závod ČP i jeho celkové hodnocení

Michael Kukrle udělal v Plzni vítěznou tečku za letošním Českým pohárem, když ho na stupních vítězů doplnili Jiří Polnický a Josef Černý. Absolutním vítězem se stal Alois Kaňkovský a hned za ním skončili Jiří Polnický a Michael Kurkle. 
Poslední závod Českého poháru v silniční cyklistice se odehrál na okruhu, který bude v příštím roce hostit mistrovství České a Slovenské republiky. Na startu se objevilo pouze 66 závodníků, které čekalo deset poměrně obtížných 16 km okruhů. V úvodu útočil Nikolas Pietrula, ale ve chvíli, kdy peloton zrychlil, nebyl schopný vzdorovat. 
V dalším průběhu se od hlavního pole oddělilo dvanáct závodníků včetně Polnického, Kukrleho, Černého a Bucháčka. Tato skupina si vytvořila dostatečný náskok a následně si závodníci začali nastupovat. V závěru, kdy na čele zůstalo šest lidí, odjel Kurkrle s Hníkem a snažili se rozhodnout závod. K nim však ještě zvládl dojet Jiří Polnický a poté i Josef Černý. Na Karla Hníka byla tato trojice moc a po nastupování se v úplném závěru odděli Michael Kukrle, který si s náskokem takřka půl minuty dojel pro vítězství, druhý skončil Jiří Polnickým a za ním ve spurtu vyhrál třetí místo Josef Černý. 
 
Elkov Author si tak opět rozebral kompletní pódiové umístění, stejně jako podium v celkovém hodnocení. V něm se stal celkovým vítězem Alois Kaňkovský před Jiřím Polnickým. V celkovém hodnocení byl vyhodnocen na 3. místě i Michael Kukrle, který však byl o den později odsunutý novými výsledky, které na místě špatně spočítali rozhodčí ČSC. Elkov Author se dle očekávání stal i nejlepším týmem letošní sezony. 
 
Výsledky (160 km, 37,91 km/h): 1. Michael Kukrle (CZE) 4:13:11, 2. Jiří Polnický (CZE) +0:29, 3. Josef Černý (CZE) +0:42, 10. Tomáš Bucháček (CZE) +3:20, 14. Vojtěch Hačecký (CZE) +8:40, 36. Alois Kaňkovský (CZE) +13:34, 38. Martin Hunal (CZE) +13:52 - všichni Elkov Author

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz