Elkov Author zahájil 32. místem Bárty

První závod letošní sezony, kterým bya GP Izola UCI 1.2 ve Slovinsku, nepřichystal závodníkům ani celému týmu jednoduché podmínky. Vzhledem k silnému větru musel být závod zkrácen z původních 157 km na 106,5 km. Během úvodních dnů pobytu také onemocněl ředitel týmu Vladimír Vávra, a tak jeho roli převzal na poslední chvíli mechanik Miroslav Ledvinka. 

Na trati se teploty pohybovaly kolem nuly a našlo se pouze pár jedinců, kteří se pokoušeli jít do úniku. Z nich žádný neměl v náročných podmínkách šanci na úspěch. Do závodu, který měl mít před zkrácením mnohem náročnější profil nenasadil tým Elkov Author Aloise Kaňkovského, a tak bylo v plánu zkusit rozjet spurt Jiřímu Polnickému. Toho nakonec zabrzdil pád v pelotonu, kterému se musel vyhýbat. Nejvýše postaveným tak byl  Jan Bárta, který skončil v čase vítěze na 32. místě. Ve stejném čase dokončili i Josef Černý a Matěj Zahálka.
 
"Závod jsem brali na rozjetí s cílem primárně neskončit v nějakém pádu, které jsou vždy v úvodu  sezony časté. Já sám jsem se cítil dobře a myslím si, že i celý tým fungoval, tak jak má," shrnul své pocit dnes nejlepší Jan Bárta. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz