Umag Trophy ovlivnila spousta pádů

Na Umag Trophy UCI 1.2 přivítalo 175 startujících z  30 týmu slunečné počasí, která však stále doprovázejí zimní teploty. Teplota se tak vyšplhala nejvýše na dva stupně nad bodem mrazu. V úvodu došlo k úniku norsko britské dvojice, která si na čele závodů vybudovala několika minutový náskok. Hlavní skupina si však vše kontrolovala, tak aby jezdce v úniku eliminovala. 
 
Dvě kola před cílem závodu, který se jel na 150 km rozložených do pěti okruhů, však došlo k hromadnému pádu okolo 40. pozice, který rozdělil startovní pole, a ve kterém zustala i čtveřice Otruba, Hačecký, Kaňkovský a Rajchart. Závodníci na čele, tak získali další náskok a zvětšila se jejich šance na úspěch. 
 
Ve vedoucí skupině zůstal pouze Jan Bárta s Josefem Černý, který se však v závěrečném kole dostal také do pádu a přišel o naději bojovat o čelní pozice. Úvodní únik nakonec slavil úspěch a vítězem závodu se stal Nor Krister Hagen, který vyhrál loňskou první etapu East Bohemia Tour. Jan Bárta spurtoval pouze o třetí místo a nakonec dokončil na 22. místě. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz