Kukrle před poslední etapou nejlepším vrchařem

Druhá etapa Istrian Spring Trophy přinesla zelený dres nejlepšího vrchaře pro Michaela Kukrleho. Ten ho získal v dnešní 161 km dlouhé etapě z Vršaru na Oprtalje díky své aktivitě a vítězství na vrchařské prémii první kategorie. 

Hned od startu se v pelotonu začalo nastupovat a jelo se poměrně vysoké tempo. Na 40 km odjela skupina asi dvaceti závodníků včetně Michaela Kukrleho. Ten si postupně dojel pro dvě druhá místa na rychlostních prémiích i vítězství na vrchařské prémii na Dolenja Vas. Po této prémii také sám nastoupil a dostal se do úniku. K němu se postupně připojilo ještě několik jezdců, ti ale na dlouhé rovině z Buzetu ke stoupání na Oprtalje, které letos nahradilo naproti stojíci Motovun, postupně  přestali spolupracovat. Tři kilometry před cílem pak jejich únik skončil, když se přes ně dostal peloton. 

Na čele se poté dlouho držel Jiří Polnický, ale nakonec skončil se ztrátou deseti vteřin na 17. místě. Jiří Polnický dál zůstal v první desítce průběžného hodnocení. V neděli čeká na peloton poslední etapa z Pazinu do Umagu.  

banner

Nejbližší závody

Červen

Mistrovství ČR a SR v časovce jednotlivců kat. Elite a U23
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
27.06.2019

Mistrovství ČR a SR v silničním závodě jednotlivců kat. U23
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
29.06.2019

Mistrovství ČR a SR v silničním závodě jednotlivců kat. Elite
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
30.06.2019

Červenec

Sibiu Cycling Tour
Kategorie: 2.1
03.07.2019

60 Dookola Mazowsza
Kategorie: 2.2
24.07.2019

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz