Kukrle před poslední etapou nejlepším vrchařem

Druhá etapa Istrian Spring Trophy přinesla zelený dres nejlepšího vrchaře pro Michaela Kukrleho. Ten ho získal v dnešní 161 km dlouhé etapě z Vršaru na Oprtalje díky své aktivitě a vítězství na vrchařské prémii první kategorie.

Hned od startu se v pelotonu začalo nastupovat a jelo se poměrně vysoké tempo. Na 40 km odjela skupina asi dvaceti závodníků včetně Michaela Kukrleho. Ten si postupně dojel pro dvě druhá místa na rychlostních prémiích i vítězství na vrchařské prémii na Dolenja Vas. Po této prémii také sám nastoupil a dostal se do úniku. K němu se postupně připojilo ještě několik jezdců, ti ale na dlouhé rovině z Buzetu ke stoupání na Oprtalje, které letos nahradilo naproti stojíci Motovun, postupně  přestali spolupracovat. Tři kilometry před cílem pak jejich únik skončil, když se přes ně dostal peloton.

Na čele se poté dlouho držel Jiří Polnický, ale nakonec skončil se ztrátou deseti vteřin na 17. místě. Jiří Polnický dál zůstal v první desítce průběžného hodnocení. V neděli čeká na peloton poslední etapa z Pazinu do Umagu.