Jiří Polnický veze z Chorvatska první UCI body

V chorvatském Umagu dnes skončil další ročník Istrian Spring Trophy UCI 2.2, ve které Jiří Polnický obsadil v celkové klasifikaci 10. místo a získal tak první letošní UCI body pro tým Elkov Author.

Poslední etapu z Pazinu do Umagu provázela zima, dešť a především velké množství pádu. Od startu se jelo velmi vysoké tempo a po několik desítkách kilometrů odjela skupina do úniku. Následně se peloton nadělil na 50 km a závodníci se začali nahánět. Následovali terezíny a první pády. Peloton se nakonec dokázal spojit, ale vytrvalý déšt a čtyři kruhové objezdy v závěru výrazně ovlivnily etapu i pozici Jiřího Polnického, který se v koncovce pohyboval kolem desátého místa. 

Vše vydržel až před poslední kruhový objezd, kde došlo k poslednímu hromadnému pádu, kdy o etapové vítězství bojovalo pouze deset závodníků a zbytek byl zbržděn. Jiří Polnický zůstal také v tomto pádu, ale díky ochranné zóně zůstal bez ztráty vteřiny a udržel si své desáté místo. Nejlépe hodnoceným v etapě tak byl Josef Černý na 34. místě. 

Tým nyní čeká týdenní pauza a poté již start na Tour de Normandie. 

 

banner

Nejbližší závody

Srpen

Ostrava CP
Kategorie: Český pohár
25.08.2019

Září

Turul Romaniei
Kategorie: 2.1
11.09.2019

Okolo Slovenska
Kategorie: 2.1
18.09.2019

Mladá Boleslav
Kategorie: Český pohár
21.09.2019

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz