V zasněžené Normandii zahájil Kaňkovský 19. místem

Na šestici závodníků týmu Elkov Author čekalo při první etapě Tour de Normandie UCI 2.2 zimní počasí s krajinou pod sněhem a teplotou kolem nuly. Tyto podmínky však nijak nesnížily nasazení všech 25  týmů na startu a tak se od začátku jelo velmi ostře. 

I přes rychlé tempo se od pelotonu odpojili dva Nizozemci Bol a Van Dalen, Švýcar Lienhar a Eritreec Habtom a postupně se začali vzdalovat. Na jejich únik peloton nijak nereagoval a maximální náskok vzrostl na osm minut. Před nájezdem na závěrečné okruhy se dal peloton do stíhací jízdy, i za aktivity týmu Elkov Author, a do čtyř 15 km okruhů, tak čtveřice na čele vjížděla již jen s minutou a půl náskoku. 

Následně však tempo ve skupině pronásledovatelů kleslo a náskok se přestal tenčit. Závěrečná aktivita už na čtveřici v úniku nestačila a tak etapu s malým náskokem pěti vteřin vyhrál Švýcar Lienhar z týmu Holowesko - Citadel. Alois Kaňkovský se zapojil do spurtu o páté místo a nakonec dokončil na 19. místě. 

"Ačkoliv byla velká zima, tak se mi dnes nejelo úplně zle. Je však znát, že je to pro nás začátek sezony a nohy ještě nejsou ve stoprocentní formě na závěrečné spurty. Navíc je tento závod skvěle obsazený a spousta týmu má za sebou už měsíc velmi kvalitního závodního programu. I tak ale chceme přivézt z těchto závodů dobrý výsledek," popsal své pozici Alois Kaňkovský. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz