Třetí den v Normandii nepřinesl žádné změny

Tour de Normandie dnes přivítala peloton ve městě Yvetot, odkud startovní pole vyrazilo na 145 km dlouhou trasu do Elbeuf-sur-Seine. Výrazně lepší počasí než v předchozích dnech a rovinatý profil byl jasným signálem, že se pojede velmi rychle. Rychlost byla tak vysoká, že prakticky nikomu se nepodařilo po celou dobu etapy odskočit od hlavního pole.

Smůlu si i dnes vybral Alois Kaňkovský, který měl 15 km před cílem defekt a ačkoliv se velmi aktivně vrátil do pelotonu, tak ve stoupání v závěru etapy opustil hlavní skupinu. Prakticky celý peloton tak spurtoval o vítězství, v kterém byl nejvýše opět Tomáš Bucháček na 50. místě. Ten si v průběžném pořadí drží 48. příčku se shodnou ztrátou, jako dvanáctý jezdec, který na průběžně vedoucího Švýcara Lienharda ztrácí 26 vteřin.