Hačecký nejaktivnějším závodníkem šesté etapy

Vojtěch Hačecký si dnes díky práci v úniku oblékl dres pro nejaktivnějšího závodníka šesté etapy Tour de Normadie UCI 2.2, která se jela mezi městy Granville a La Haye a měřila 158 km. 

Útok přišel hned po startu, kdy se do úniku pustila nejprve pětice a poté trojice závodníků, kteří brzy spojili své síly. Vojtěch Hačecký pracoval v této skupině jak mohl a vyhrál horskou prémii a na jedné z rychlostních bral místo druhé. Peloton si tentokrát únik pohlídal a při závěrečným okruzích již byl zlikvidován. 

Konec etapy pak byl velmi technicky náročný. "V závěru to bylo hodně těžké. Jelo se stále pravá, levá a nahoru, dolů po úzkých silnicích. Cítil jsem ale, že mám dnes asi nejlepší nohy a mohlo by to vyjít. Na posledních 300m jsem se nechal trochu zavřít a už jsem bohužel nenabral dostatečnou rychlost," popsal závěr etapy Alois Kaňkovský. Ten si připsal doposud nejlepší umístění z celého závodu, když bral 6. místo. Průběžně je nejvyšše zatím 29. Jiří Polnický respektive ve stejném čase jedoucí 30. Tomáš Bucháček.

Zítra závod končí rovinatou etapou na 151 km.
 

banner

Nejbližší závody

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz