Druhé, třetí a čtvrté místo na letošní Bíteši

Druhé polovně týmu Elkov Author dnes jen těsně uniklo vítězství na jarní klasice a úvodu Českého poháru v silniční cyklistice Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš, když závodníci obsadili zbylé tři pozice.

Na start tradiční Bíteše, která se letos jela na 161 km, se postavilo celkem 134 startujících. Mezi nimi byla i pětice z týmu Elkov Author Černý, Rajchart, Konwa, Zahálka a Otruba. Ve velmi chladném počasí a za silného větru chvíli po startu odjela osmičlenná skupina ve složení: Jakub Otruba (Elkov - Author), Mykyta Zubenko (Pardus Tufo Prostějov), Rostislav Krotký (AC Sparta Praha), Matěj Štibingr (Dukla Praha), Kryštof Solař (Favorit Brno), Przemyslaw Sobieraj (Voster Uniwheels), Kamil Zielinski (Hurom) a Bartosz Warchol (Wibatech Merx 7r). 

Náskok této skupiny vystoupal až na sedm minut a první tři hodiny závodu peloton nijak na jejich únik nereagoval. Poté se na čele zformovali jezdci Elkov Author, kteří rozjeli terezín a začali domácí peloton selektovat. Z hlavního pole se následně oddělila skupina Josef Černý, Piotr Konwa a Matěj Zahálka z Elkov - Author a také Adrian Honkisz (Wibatech Merx 7r) a Maciej Paterski (Wibatech Merx 7r). 

Honkisz ve skupině dlouho nevydržel a odpadl. Čtyři závodníci tedy dojeli vedoucí sedmičku. Ale ani toto složení netrvalo dlouho. Josef Černý, Matěj Zahálka, Jakub Otruba, Mykyta Zubenko, Maciej Paterski a Bartek Warchol vytvořili novou šestičlennou vedoucí skupinu. V posledním okruhu se v první skupině neudrželi Zubenko a Warchol a Polák Paterski zůstal na čele sám proti třem jezdcům Elkov - Author. 

Všichni tři čeští cyklisté postupně utočili na Paterského, jenže ten byl mimořádně silný a na každý útok dokázal zareagovat. Následně to zkusil sám a dokázal svým soupeřům uniknout. Do cíle dorazil sám, za ním postupně dorazili Matěj Zahálka, Jakub Otruba a Josef Černý. Jakub Otruba zvítězil v kategorii U23.   

Výsledky (161 km): 1. Maciej Paterski (POL) Wibatech Merx 7r 4:05:57, 2. Matěj Zahálka (CZE) Elkov Author +0:21, 3. Jakub Otruba (CZE) Elkov Author +0:21, 4. Josef Černý (CZE) Elkov Author +0:27, 5. Bartek Warchol (POL) Wibatech Merx 7r +2:01, 6. Mykyta Zubenko (UKR) Pardus Tufo Prostějov +2:01, 7. Mateusz Komar (POL) Voster Uniwheels +2:56, 8. Jiří Petruš (CZE) Topforex - Lapierre +2:56,  9. Sylwester Janiszewski (POL) Wibatech Merx 7r +2:56, 10. Vitalij Buts (UKR) Hurom +2:56, 32. Piotr Konwa (POL) +3:51, 48. Jan Rajchart (CZE) +8:38 - všichni Elkov Author

banner

Nejbližší závody

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz