Polnický třetí na GP Adria Mobil

Elkov Author se přesunul po sobotním závodě na Slovensku na nedělní závod do Slovinska, kterým byla Grand Prix Adria Mobil UCI 1.2. Tam byla tradičně velmi dobře obsazená a její charakter byl spíše kopcovitý. Tým tak po sobotním závodě opustili spurteři a připojili se závodníci s ambicemi v kopcích. 

Závod, který se jen na 184 km provázelo velké množství nástupů, které po většinou nechávaly peloton chladným. Ten si odjeté závodníky stále kontroloval a neriskoval možnost rozhodnutí závodu v únik. V něm se i 55 km ocitl osamocený Michael Kukrle, který si vybudoval až tří minutový náskok, ale bohuže ani ten nebyl úspěšný. 

V závěrečném stoupání, po kterém následovaly už jen dva rovinaté okruhy městem, se startovní pole nadělilo a na čele zůstalo 35 závodníků včetně Jiřího Polnického a Josefa Černého. Ten také v úplném závěru vytvořil velmi dobrou pozici pro Jiřího Polnického, který mohl spurtovat o celkové vítězství. Na to bohužel nedosáhl, ale i tak získal 3. místo a 25 UCI bodů. Závod vyhrál Ital Matteo Fortin z Felbermayr Simplon - Wels, který zde slavil vítězství už v roce 2016. Josef Černý dokončil na 26. místě. 

“Jsem rád, že jsem se konečně vrátili na pódium, které dnes patří celému týmu a zejména Pepovi Černému za jeho práci v závěru závodu. Radost je navíc větší o konkurenci, která dnes stála na startu,” shrnul své pocity po závodě Jiří Polnický.

 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz