Polnický zahájil v Ardenách 14. místem

Elkov Author se po krátké pauze vratil opět do Francie, kde se postavil na start tří etapového závodu Circuit des Ardennes UCI 2.2. Úvodní etapa se odehrála na 160 km dlouhé trati, do jejíhož úvod vstoupil celý peloton velmi vlažným tempem. Toho využila pouze dvojice závodníků Adrià Moreno Sala z AVC Aix-en-Provence a Andreas Hyldgaard Jeppesen z Team Virtu Cycling.

Ti si vytvořili tří minutový náskok, který si ale velmi dobře obsazený peleton s přehledem hlídal. Po 60 km také zvýšil své tempo a po dalších 40 km byla dvojice dostižena. Poté co se peloton spojil došlo k úniku další dvojice Alexander Kamp z Team Virtu Cycling a Riccardo Zoidl z Team Felbermayr-Simplon Wels, kteří se pokusil rozhodnout etapu v úniku.

V té době si svou smůlu vybral Jan Bárta, který se nejprve zamotal do pádu a následně byl při stíhací jízdě sražen motorkou rozhodčích, což naštěstí odnesl pouze další časovou ztrátou. Při stíhací jízdě, která trvala zhruba 26 km se zvládl vrátil do hlavní skupiny, ale po tomto výkonu se bohužel už v hlavní skupině v poslední vrchařské prémii neudržel. 

Peloton se nakonec spojil čtyři kilometry před cílem a v následném spurtu zvítězil Američan John Murphy. Nejlepším z Elkov Author byl Jiří Polnický na 14. místě.

banner

Nejbližší závody

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz