Černý nejaktivnějším závodníkem druhé etapy

Druhá etapa závodu Circuit des Ardennes se jela na trase z města Beauring do Givet a měřila 175 km a Elkov Author v ní zanechal svou stopu v podobě .

Po několika neúspěšných útocích, kdy se do úniku pokoušel dostat i Jan Bárta, odjela dvojice Jérôme Mainard z Roubaix-Lille Métropole a Josef Černý. Na trase závodu bylo celkem osm vrchařských prémií a Josef Černý tak svou aktivitou získal šanci obléci se do dresu pro nejlepšího vrchaře.  

Dvojice v úniku postupně sbírala body na vrchařských prémiích a jejich náskok dosáhl až k pěti minutám. Na 44 km se k dvojici připojili další dva závodníci Fabien Grellier z Direct Energie a Ivo Oliveira z Hagens Berman Axeon. Všichni čtyři se snažili pracovat, ale Francouz Mainard následně ze skupiny odpadl. 

Vzniklá trojice měla 17 km před cílem už pouze minutu náskoku. Náskok se nakonec skončil 5 km před cílem, kdy čelo závodu převzal znovu peloton. V závěrečném spurtu obsadil Jiří Polnický opět 14. místo, který se v průběžném hodnocení posunul na 8. místo. 

Josef Černý sice nezískal dres pro nejlepšího vrchaře, ale byl vyhodnocen jako nejaktivnější závodník druhé etapy. 

banner

Nejbližší závody

Červen

Mistrovství ČR čas. jednotlivců
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
21.06.2018

Mistrovství ČR a SR silniční závod
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
24.06.2018

Červenec

Mistrovství ČR čas. družstev
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
03.07.2018

Sibiu Cycling Tour
Kategorie: 2.1
04.07.2018

Dookola Mazowsza
Kategorie: 2.2
25.07.2018

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz