Černý nejaktivnějším závodníkem druhé etapy

Druhá etapa závodu Circuit des Ardennes se jela na trase z města Beauring do Givet a měřila 175 km a Elkov Author v ní zanechal svou stopu v podobě .

Po několika neúspěšných útocích, kdy se do úniku pokoušel dostat i Jan Bárta, odjela dvojice Jérôme Mainard z Roubaix-Lille Métropole a Josef Černý. Na trase závodu bylo celkem osm vrchařských prémií a Josef Černý tak svou aktivitou získal šanci obléci se do dresu pro nejlepšího vrchaře.  

Dvojice v úniku postupně sbírala body na vrchařských prémiích a jejich náskok dosáhl až k pěti minutám. Na 44 km se k dvojici připojili další dva závodníci Fabien Grellier z Direct Energie a Ivo Oliveira z Hagens Berman Axeon. Všichni čtyři se snažili pracovat, ale Francouz Mainard následně ze skupiny odpadl. 

Vzniklá trojice měla 17 km před cílem už pouze minutu náskoku. Náskok se nakonec skončil 5 km před cílem, kdy čelo závodu převzal znovu peloton. V závěrečném spurtu obsadil Jiří Polnický opět 14. místo, který se v průběžném hodnocení posunul na 8. místo. 

Josef Černý sice nezískal dres pro nejlepšího vrchaře, ale byl vyhodnocen jako nejaktivnější závodník druhé etapy. 

banner

Nejbližší závody

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz