V Ardenách Polnický celkově devátý, Černý pátý v etapě

Poslední den v Ardenách byl rozdělen do dvou etap. Ta první vystartovala už v 8:50 ráno a měřila 80 km. Už po šesti minutách závodění po francouzských silnicích se do úniku pustila trojice Pierre Gouault z Roubaix-Lille Métropole, Romain Bacon z Nogent-sur-Oise CC a Taylor Eisenhart z Holowesko-Citadel. 

Po dvaceti minutách měla trojice náskok přes dvě minuty, ale vzhledem k délce celé etapy nevydržela nečinnost pelotonu moc dlouho. Ten následně stáhl náskok na jednu minutu a poměrně dlouhou dobu ho držel na této vzdálenosti. 
 
Zhruba 15 km před cílem se z trojice stala dvojice, když byl na čele sražen neutrální motorkou Taylor Eisenhart a nakonec musel odstoupit z celého závodu. V tu dobu byl náskok už pouhých 30 vteřin a peloton jel plnou rychlostí do nich. 8 km před cílem se obě skupiny spojily a přišel ještě jeden pokus čtveřice závodníků, ten však vydržel pouze na 3 km před cílem. 
 
Závěr závodu se tak opět odehrál v hromadném spurtu, který byl tentokrát do mírného kopce. V něm závodníci Elkov Author vyvářeli co nejlepší pozici Jiřímu Polnickému, který vybojoval 10. místo a před závěrečnou odpolední etapou si držel 8. místo.
 
Poslední etapa pak přinesla velké množství úniků, které se střídaly na čele závodu. Ten poslední se nakonec podařilo dotáhnout do zdárného konce, když Portugalec Oliveira zvítězil v etapě o pouhou vteřinu. O vítězství bojoval také Josef Černý, který nakonec obsadil 5. místo. Jiří Polnický dokončil na 16. příčce a celkově mu patří 9. místo. 

banner

Nejbližší závody

Červen

Mistrovství ČR a SR v časovce jednotlivců kat. Elite a U23
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
27.06.2019

Mistrovství ČR a SR v silničním závodě jednotlivců kat. U23
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
29.06.2019

Mistrovství ČR a SR v silničním závodě jednotlivců kat. Elite
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
30.06.2019

Červenec

Sibiu Cycling Tour
Kategorie: 2.1
03.07.2019

60 Dookola Mazowsza
Kategorie: 2.2
24.07.2019

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz