Polnický druhý na Visegrad 4 - GP Czech Republic

V Kyjově dnes odstartovala série jednorázových závodů pod hlavičkou Visegrádské 4 a Whirlpool Author opět hrál jednu z hlavních rolí. První z těchto závodů byl situován na 180 km dlouho trasu u Kyjova. Za slunečného počasí se sešlo na startu takřka 160 závodníků a Whirlpool Author vyslal šestici ve složení Hunal, Polnický, Kaňkovský, Bucháček, Cieslik a Hošek. 

Od startu všichni zkoušeli odjíždět, ale snažení nedosáhlo většího úspěchu. Vážný úspěšný pokus přišel až při nájezdu na okruhy u Kyjova, kdy až tří minutový náskok získali Sísr z Dukly Praha, Morajko z Wibatech Fuji, Franczak z ActiveJet a Prevar z Kolss BDC. V té chvíli bylo nutné začít pracovat v pelotonu, čehož se ujal jako první Pawel Cieslik, který se sám pustil za uniklou čtveřicí. Jeho snahu podpořil celek CCC Sprandi, který měl na startu, včetně Hirta s Černým v národním dresu, osm závodníků. 

Takto se podařilo stáhnout náskok na minutu. Definitivní likvidaci únik poté zařídila dvojice Bucháček s Hunalem. Poté co se celé pole spojilo přišel závěrečný úder trojice Polivoda z Kolss BDC, Bernase z ActiveJet a Jiřího Polnického. 

Ti se nakonec poprali o vítězství v závěrečném spurtu a Jiří Polnický obsadil výborné 2. místo, když vyhrál Polák Bernas. V první desítce se navíc umístil ještě Martin Hunal na 7. místě. Série jednorázovek pokračuje zítra závodem v Polsku. 

banner

Nejbližší závody

Březen

GP CINELLI Hlohovec
Kategorie: silniční závod
25.03.2017

Leolding AUT
Kategorie: silniční závod
26.03.2017

Duben

ČP Brno-V.Bíteš
Kategorie: Český pohár
01.04.2017

GP Adria
Kategorie: 1.2
02.04.2017

XXX Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Ślężański Mnich" Memoriał Romana Ręgerowicza
Kategorie: silniční závod
09.04.2017

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz