Elkov Author ovládl druhý závod Kalas Cupu

V Kyjově pokračoval seriál závodů Kalas Cup Český pohár v silniční cyklistice, kde Elkov Author obhajoval loňské vítězství Aloise Kaňkovského. Trasa letošního závodu se vrátila na kopcovitý okruh se startem i cílem na Strážovickém kopci. Ten se jel celkem 9x a každý okruh měřil 15,8km.
 
Na startu se sešlo celkem 138 závodníků, včetně několika jezdců z Polska, Slovenska a Rakouska. Těm v úvodu udávali tempo především přihlášení bajkeři, který v čele s Kristiánem Hynkem nenechali nikoho odjet.
 
Čtyři kola před cílem nastoupil ve Strážovickém kopci Karej Hník a začal redukci startovního pole. Z něj následně zbylo zhruba 50 závodníků, kteří se na něj zpět dotáhli. Dvě kola před cílem rozjeli závodníci Elkov Author terezín a začalo další snižování účastníků první skupiny. Na čele se tak 30 km před cílem vyselektovala sedmička ve složení Kukrle, Zahálka, Otruba, Konwa a s nimi zůstali ještě Boubal, Hampl a Hník. V úvodním sjezdu posledního okruhu nastoupil Konwa se Zahálkou, které na rovině doskočili ještě Otruba s Kurklem a vyrazili společně za vítězství. 
 
Do závěrečného kopce všichni vjížděli s pohodlným náskokem dvou minut a bylo jasné, že Elkov Author tento závod vyhraje. Cílem jako první projel i nadále vedoucí závodník Českého poháru Matěj Zahálka. “S dnešním dnem jsem nad míru spokojený i proto, že jsme s celým týmem splnili přesně to co jsem si před startem naplánovali. Kluci jeli fantasticky a proto tohle vítězství patří především jim. Před začátkem poháru jsem tajně doufal, že bych se mohl pohybovat na předních příčkách, ale dvě vítězství ze dvou závodů jsou až nad očekávání," popsal své pocity Matěj Zahálka. Na 2. místě pak skončil  i jako nejlepší jezdec U23 Jakub Otruba a 3. místo bral Piotr Konwa. Mimo stupně vítězů pak skončil čtvrtý Michael Kukrle. 
 
Výsledky (143 km / 36,95 km/h): 1. Matěj Zahálka (CZE) Elkov Author 3:52:09, 2. Jakub Otruba (CZE) +0:00, 3. Piotr Konwa (POL) Elkov Author +0:00, 4. Michael Kukrle (CZE) +0:00,, 5. Martin Boubal (CZE) CK Příbram - Fany Gastro +1:36, 15. Jan Rajchart (CZE) Elkov Author +3:30

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz