Kaňkovský ovládl český závod Visegrad4

Velká cena České republiky, která patří do série závodů Visegrad4 Bicycle Race, se i v letošním roce jela na obtížném okruhu ve Valticích. Závod se jel zároveň i jako třetí díl Kalas Cupu Českého poháru v silniční cyklistice a na závodníky čekalo 163 km po velmi prašných cestách mezi vinicemi. Na startu se tradičně sešel silně obsazený peloton v letošním roce obsazený týmy z Čech, Slovenska, Polska, Maďarska a Ukrajiny. 

Na technicky náročné trati se hned od startu velmi aktivně závodilo. Nejprve se na čele usadil Andreyi Vasylyuk z polského týmu Hurom, které začala neúspěšně stíhat trojice jezdců. Ti byli neúspěšný a tak se k dalšímu stíhání odhodlala v polovině závodu šestice závodníků včetně Piotra Konwy, kteří Vasylyuka dostihli a vybudovali až dvou minutový náskok před pelotonem. 
 
Následně nastoupila zbylá část týmu Elkov Author na čelo závodu a začala likvidovat náskok odjeté sedmičky. “Dnes jsem chtěli vyhrát a podle vývoj závodu to mělo padnout na mě, Jirku Polnického nebo Honzu Bártu. Mně samotnému se celý týden jezdilo velmi dobře a cítil jsem, že by to mohlo vyjít,” popsal pocity před závodem Alois Kaňkovský. 
 
Tři kola před cílem byl náskok zlikvidován a peloton opět kompaktní. Peloton se díky tempu i náročné trati postupně redukoval a v závodu postupně zůstala pouze padesátka jezdců. Rozhodující moment přišel v posledním stoupání, kde nastoupil Maciej Paterski z Wibatechu, kterého ale zachytil Alois Kaňkovský a bez problému se s ním vyvezl s mírným náskokem až na vrchol. Tato dvojice už neměla za sebou nikoho, kdo by ji pronásledoval a tak to bylo na závěrečný spurt. S ním si bez problému poradil Alois Kaňkovský a připsal si další letošní vítězství. “Jsem rád, že konečné rozhodnutí, že já budu ten na koho se pojede, se povedlo přetvořit ve vítězství. Byla to opět skvělá práce celého týmu, který ukázal jak drží při sobě,” popsal své pocity po závodě dnešní vítěz. 
 
Výborně se umístil i Matěj Zahálka, který bral 4. místo a do první desítky se vešel i Piotr Konwa na 10. místě. Celkový součet UCI bodů z dnešního závodu tak byl 63.

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz