Z polské V4 veze druhé místo Hačecký

Vojtěch Hačecký si v třetím díle série Visegrad4 Bicycle Race, která se jela v polské Sobotce, dojel pro výborné 2. místo. Matěj Zahálka skončil jedenáctý a v omniovém hodnocení série drží druhé místo.
 
Polský závod V4 se jel v Sobotce na deseti 17 km okruzích s dvěma stoupáními, která v závěru dne rozhodla o dnešním vítězi. V úvodních okruzích se v pomalém tempu dostala postupně do úniku sedmička polských závodníku, kteří získal až šest minut k dobru. Snaha pelotonu byla i tak minimální a povedlo se náskok stáhnout pouze na 3:30. 
 
Startovní pole se rozhýbalo až dvě kola před cílem a začalo eliminovat skupinu na čele, kterou dostihlo na úvod posledního kola. V posledním stoupání závodu, jehož nejprudší část měla sklon kolem 13% a měřila pár set metrů, nastoupil Wibatech na čelo a umožnil Macieji Paterskiemu únik. 
 
Ten získal v posledních kilometrech dvaceti vteřinový náskok, který na pásce těsně uhájil. Peloton tak bojoval pouze o druhé místo, které se ale stalo kořistí Vojtěcha Hačeckého, který si připsal umístění na pódiu a 30 UCI bodu. “Za druhé místo jsem rád, ale mrzí mě, že se nepovedlo zlikvidovat náskok Paterského a vyhrát celý závod,” shrnul své pocity Vojtěch Hačecký. 

banner

Nejbližší závody

Červen

Mistrovství ČR a SR v časovce jednotlivců + silnice kat. Elite a U23
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
27.06.2019

Mistrovství ČR a SR v silničním závodě jednotlivců kat. U23
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
29.06.2019

Mistrovství ČR a SR v silničním závodě jednotlivců kat. Elite
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
30.06.2019

Červenec

Sibiu Cycling Tour
Kategorie: 2.1
03.07.2019

60 Dookola Mazowsza
Kategorie: 2.2
24.07.2019

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz