Z polské V4 veze druhé místo Hačecký

Vojtěch Hačecký si v třetím díle série Visegrad4 Bicycle Race, která se jela v polské Sobotce, dojel pro výborné 2. místo. Matěj Zahálka skončil jedenáctý a v omniovém hodnocení série drží druhé místo.
 
Polský závod V4 se jel v Sobotce na deseti 17 km okruzích s dvěma stoupáními, která v závěru dne rozhodla o dnešním vítězi. V úvodních okruzích se v pomalém tempu dostala postupně do úniku sedmička polských závodníku, kteří získal až šest minut k dobru. Snaha pelotonu byla i tak minimální a povedlo se náskok stáhnout pouze na 3:30. 
 
Startovní pole se rozhýbalo až dvě kola před cílem a začalo eliminovat skupinu na čele, kterou dostihlo na úvod posledního kola. V posledním stoupání závodu, jehož nejprudší část měla sklon kolem 13% a měřila pár set metrů, nastoupil Wibatech na čelo a umožnil Macieji Paterskiemu únik. 
 
Ten získal v posledních kilometrech dvaceti vteřinový náskok, který na pásce těsně uhájil. Peloton tak bojoval pouze o druhé místo, které se ale stalo kořistí Vojtěcha Hačeckého, který si připsal umístění na pódiu a 30 UCI bodu. “Za druhé místo jsem rád, ale mrzí mě, že se nepovedlo zlikvidovat náskok Paterského a vyhrát celý závod,” shrnul své pocity Vojtěch Hačecký. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz