Kaňkovský jako první v historii vyhrál potřetí memoriál Trochanowskiego

Alois Kaňkovský se dnes zapsal do historie, když jako první závodník v historii dokázal třikrát zvítězit v polském závodě 30. Memoriál Andrzeja Trochanowskiego UCI 1.2 a to rovnou ve třech ročnících po sobě.

Na startu se sešla kompletní sestava polských týmů včetně prokontinentálních CCC, které doplnil Elkov Author, Pardus Tufo Prostějov a dále týmy z Běloruska a Ukrajiny. Závod byl situován na osm 21 km dlouhých rovinatých okruhů, kdy už v druhé z nich odjela velmi silná skupina s 21 závodníky. V ní nechyběli ani Josef Černý, Vojtěch Hačecký a Alois Kaňkovský. 

Tato trojice další dva okruhy držela tempo celé skupiny a vytvořila náskok čtyř a půl minuty. Bohužel nikdo další ze skupiny neměl zájem spolupracovat a to předěvším týmy CCC a Wibatech. Výhodou bylo, že všechny nejsilnější týmy měly na čele své zástupce a proto je nic nenutilo likvidovat náskok. 

Skupina na čele tak dojela až do posledního okruhu, kde bylo jasné, že se rozhodne v cílovém spurtu. "Závod byl výborně rozjetý skvělou prací celoho týmu a cítil jsem, že jsem na tom dnes velmi dobře. V závěru jsem se ještě snažil počkat na Vojtu Hačeckého, aby i on mohl bojovat o pódiové umístění a nakonec jsem tak vyhrál jen těsným rozdílem, ale na to se nikdo neptá, popsal závěr závodu jeho trojnásobný vítěz Alois Kańkovský. 

Vojtěch Hačecký se nakonec zvládl dostat alespoň do první desítky a připsal další UCI body. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz