Kaňkovský zvítězil na Visegrad 4 - GP Hungary UCI 1.2

V Maďarsku se dnes uskutečnil třetí podnik v rámci série jednorázových závodů pod hlavičkou Visegrádské čtyřky z Budapeste do Gyoru. Vzhledem k profilu závodu byl v týmu jasným lídrem Alois Kaňkovský, jelikož na závodníky čekal po startu jeden kopec a následně již jen sto kilometrová rovina. 

V úvodním stoupání se za vydatného deště vyselektovala na čele dvanáctičlenná skupina, kde nás zastupoval Jiří Polnický. Za nimi se však zformoval balík, kde hlavní tempo udával Whirlpool Author a AWT Greenway. Před poslední hodinou závodu se však celé pole sjelo a i přes neplánovanou zastávku před železničním přejezdem, vše směřovalo k hormadnému spurtu, což hrálo do karet Kaňkovskému.

30 km před cílem přicházel jeden nástup za druhým, ale peloton si bez větších problémů zvládl vše pohlídat. Závěrečný spurt se pak stal jasnou záležitostí pro Aloise Kaňkovského, který nikomu ze svých soupeřů nedal sebemenší šanci a zvítězil. Druhý byl Przemysław Sobieraj z Team Wibatech Fuji Żory a třetí Błażej Janiaczyk z Kolss - BDC Team.

 

banner

Nejbližší závody

Červen

Mistrovství ČR čas. jednotlivců
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
21.06.2018

Mistrovství ČR a SR silniční závod
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
24.06.2018

Červenec

Mistrovství ČR čas. družstev
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
03.07.2018

Sibiu Cycling Tour
Kategorie: 2.1
04.07.2018

Dookola Mazowsza
Kategorie: 2.2
25.07.2018

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz