V královské etapě Grodů obsadil Elkov Author čtvrté až šesté místo

Čtvrtá královská etapu závodu CCC Tour Grody Piastowskie prověřila na 140 km trase ze Zlotoryje do Jawora celý peloton. Už po startu se od pelotonu oddělila pětice, ve které nechyběl Piotr Konwa, který si postupně dojel do tohoto úniku. Piotr Konwa se zapojoval i do horských i sprinterských prémiích, ve kterých získaval body za druhá a třetí místa. 
 
Po čtyřiceti kilometrech měla skupina v úniku náskok kolem dvou minut. Situace na čele se postupně měnila, kdy nejprve se čelo redukovalo a následně do něho přibyli další dva závodníci. Do devadesáti kilometrech narostl náskok na čyři minuty a peloton neprojevoval větší aktivitu a zájem o likvidaci úniku. 
 
Deset kilometrů před cílem z pelotonu zaútočil osamocený Josef Černý a zkoušel se dostat na čelo závodu. V tu chvíli se bohužel už neudržel na čele Piotr Konwa a pohyboval se na čtvrtém místě za trojicí Lukasz Owsian z CCC, který byl v tu chvíli vedoucím jezdcem, Zigou Grosejlem z Adria Mobil a Patrickem Schellingem z Voralberg Santic.
 
Etapu nakonec s malý náskokem vyhrál Polák Owsian z CCC Sprandi Polkowice a oblékl se do dresu vedoucího závodníka. Piotr Konwa nakonec dokončil na 5. místě, kdy se před něj dostal týmový kolega Josef Černý a hned za ním na šestém místě Jan Bárta.

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz