Kaňkovský vítězem poslední etapy GP Gemenc UCI 2.2, Kukrle celkově druhý

V poslední etapě GP Gemenc čekal Michaela Kukrleho a tým Elkov Author nelehký úkol uhájit náskok jedné vteřiny na celkové vítězství. Hned od startu 130 km dlouhé rovinaté etapy se začalo aktivně závodit a do úniků se poustěli především jezdci My Bike Stevens. 

Elkov Author se po celou dobu snažil kontrolovat situaci až do 20 km před cílem, kdy mu složení jezdců v úniku začalo vyhovovat. Bohužel to neakceptovaly ostatní týmy a únik zlikvidovaly. Závěrečný spurt byl velmi hektický a úplně se nepovedlo dostat Michaela Kukrleho na čelní pozici. Na ty se však dostal Vojtěch Hačecký s Aloisem Kaňkovským. Alois Kaňkovským si nakonec opět poradil se všemi jezdci a v poslední etapě zvítězil. 
 
Slovinec Korošec do té doby druhý v průběžném hodnocení, skončil na třetím místě a získal tak časovou bonifikaci. Michael Kukrle navíc dokončil na 31. místě se ztrátou 6 vteřin a nakonec byl klasifikován na 2. místě celkově.
 
“Jsem rád jak nám celý závod vyšel. Celkové vítězství by hodně potěšilo, ale vyhrát poslední etapu i udržet celkové vedení, byl velmi těžký úkol," zhodntil celý závod Michael Kukrle.
 
 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz