Polnický po dvou etapách v první desítce Ronde de I'Oise

Sestava Zahálka, Bárta, Polnický, Černý, Konwa a Bucháček odstartovala do závodu Ronde de I’Oise UCI 2.2, který začal úvodní rovinatou etapou na 133 km severozápadně od Paříže. V ní se z týmu Elkov Author nejlépe orientoval Jiří Polnický, který si dojel v hlavní skupině se ztrátou 5 vteřin pro 12. místo.

Druhá etapa pak měřila 217 km a zavedla závodníky mezi kopce regionu Oise. Od startu se jelo vysoké tempo a do úvodního úniku se dostal Piotr Konwa. Jeho skupina však na čele vydržela pouze na 50 km, kdy je na čelní pozici vystřídala další odjetá dvojice. Tu po dalších devadesáti kilometrech při prvním průjezdů cílem doplnila jedenáctka závodníků. V této skupině měl Elkov Author také své zastoupení v podobě Matějě Zahálky.

Bohužel ani tento únik nevyšel a 30 km před cílem byl zlikvidován. V závěrečných kopcích se pak startovní pole dělilo a na čele zůstala skupina 36 závodníků, kteří spurtovali do cíle. Mezi nimi byl i Jiří Polnický, který si do spurtoval pro 11. místo a průběžně uzavírá první desítku.