Elkov Author zahájil Tour of Slovenia 17. místem

Elkov Author se před domácím mistrovství republiky postavil na start skvěle obsazeného závodu první kategorie Tour of Slovenia. O tom že jde o o kvalitní podnik svědčí startovní listina, ve které je celkem devět World Tour a tři ProContinetal týmy. V jejich týmech se představí jména jako Mark Cavendish, Marcel Kittel, Rafal Majka nebo Rigoberto Uran. Těmto jménu se v první etapě postaví i sedmička Kaňkovský, Černý, Hačecký Polnický, Otruba, Bárta a Kukrle. 
 
První etapa se jela na trase Lendava - Murska Sobota, měřila 159 km a poprvé v pětadvacetileté historii závodu se jela i na území Maďarska. Na celé strase byla pouze jedna horská prémie čtvrté kategorie, takže se očekával v cíli hromadný spurt. Stejný plán měl i Elkov Author, kdy bylo nejprve nechat odjet skupinu, což se také povedlo v podobě pěti členné skupiny, která si držel konstantní náskok mezi dvěma a třemi minutami. 
 
Druhou částí plánu bylo rozjet co nejlepší pozici na závěrečných okruzích Alosi Kaňkovskému. Poslední závodník v únik byl dostižen 10 km před cílem a začal boj o čelní pozice. “Kluci se mi snažil rozjet nájezd na cílové okruhy, ale při vjezdu do posledního okruhu jsem neměl úplně ideální pozici a dostat se na špici stálo dost sil. V závěru jsem byl navíc i u třech pádů, ale nastěstí všechny jsem minul,” popsal závěr etapy Alois Kaňkovský. Ten nakonec dokončil na 17. místě v čase vítězného Itala Consonniho z týmu UAE- Team Emirates.

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz