Hačecký 130 km v úniku druhé etapy Okolo Slovinska

Druhá etapa Tour of Slovenia se odehrála na trase Maribor - Robaška Slatina s celkou délkou 152,7 km. Její profil byl již více zvlněný, ale i tak na jezdce čekala pouze jedna vrchařská prémie třetí kategorie.
Dvanáct kilometrů po startu se povedl první únik, do kterého se pustil spolu se Slovincem Katrašnikem a Australanem Hillem i Vojtěch Hačecký a už na 28 kilometru měla tato trojice pěti minutový náskok.
 
Australan Hill si během úniku pohlídal sprinterské prémie, na kterých bodoval i Vojtěch Hačecký a získal nejen body, ale i bonifikační vteřiny. Poté co na ně dosáhl, odpojil se od Hačeckého s Katrašnikem a vrátil se do pelotonu. Osamocená dvojice na čele postupně ztrácela svůj náskok a s nájezdem do posledního deseti kilometrového okruhu o něj definitivně přišla
 
V závěrečném hromadném spurtu se nakonec nejlépe prosadil Nizozemec Dylan Groenewegen z týmu LottoNL-Jumbo a s ním dokončil na 24. místě i Jiří Polnický jako nejlepší z Elkov Author. Bez ztráty vteřiny dojel i zbytek týmu kromě Vojtěcha Hačeckého, který si odpracoval prakticky celý den v úniku. Do modrého dresu pro vedoucího jezdce se díky bonifikacím oblékl Australan Hill. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz