V první kopcovité etapě Okolo Slovinska Černý dvacátý

Dnešní etapa ze Slovenske Konjice do města Celje na 178 km byla brána jako jedna z rozhodujících pro tento závod a proto si celý peloton také pečlivě hlídal jednotlivé úniky. Po několika pokusech menších i větších skupin se podařilo odjet německé dvojici Marcel Kittel z Katusha Alpecin a Roger Kluge z Michelton - Scott. Z počátku se zdálo, že únik této dvojice také nebude mít dlouhého trvání, jelikož Marcel Kittel se 14 vítězstvími z Tour de France a Roger Kluge s jedním z Giro d’Italia jsou především sprintery, ale po několika kilometrech se náskok dostal až pět a půl minuty. 
 
Na 25 km před cílem přišlo sedmi kilometrové stoupání na hroskou prémii 2. kategorie, tam skončil únik německý únik a tam se také začalo útočit. Na čele se postupně vyselektovala skupina jedenácti závodníků, kde nechyběla jména jako Uran nebo Majka, bohužel v tu chvíli měl Elkov Author zastoupení v druhé skupině v podobě Josefa Černého a Jana Bárty. Na úplném vrcholu stoupání se do sólo úniku pustil domácí Matej Mohorič jezdící v barvách týmu Bahrain Merida a zkušel štěstí agresivní jízdou ve sjezdu.
 
Závěr etapy se odehrál na 2 km dlouhém a prudkém stoupání k hradu v měste Celje. V tu dobu již byl Josef Černý zpět v první skupině, ale díky stíhací jízdě už neměl síly na další atak. Na úpatí posledního stoupání si Mohorič držel náskok zhruba dvou set metrů, ale o něj s blížícím se cílem přišel, když ho vystřídal na čele Primož Roglič. Ten však přijel o svou pozici 100 m před cílem, kdy se přes něj přehnal Daryl Impey a nakonec vítězný Rigoberto Uran z týmu Drapac Cannondale. 
 
Ne dlouho po nich dorazil do cíle i Josef Černý, který obsadil 20. místo a v průběžném pořadí se posunul na stejnou příčku. Dalším z týmu Elkov Author byl pak na 27. místě Jan Bárta.  
 
Zítra čeká peloton 155 km s třemi horskými prémiemi první a druhé kategorie.

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz