V královské etapě Tour of Slovenia Černý dvanáctý

Předposlední den Tour of Slovenia měl na programu královskou etapu vedoucí z Ljublaně přes tři vrcholy a dojezdem do cílového Kamniku. Tato etapa mohla teoreticky určit vítěze, a proto si týmy navzájem hlídaly možné úniky. Ten první se tak povedl až po 60 km, kdy odjel 14 závodníků a začali si budovat náskok.
 
Peloton však nezaváhal a ihned nasadil tempo, které tento únik kontrolovalo. V druhém stoupání, které bylo horskou prémií první kategorie se únik začal pomalu rozpadat a na vrcholu zůstala na čele osamocený Ital Fausto Masnada. 
 
V té době již za ním byla sformovaná skupina cca 40 jezdců, včetně Josefa Černého, Jan Bárty a Jakuba Otruby. Rozhodující momenty pak přišly v posledním stoupání. Tam také zaútočil bývalý juniorský mistr světa ve skoku na lyžích Primož Rolglič a snažil se rozhodnout závod pro sebe. Za ním bojoval o udržení vedoucího jezdce Rigoberto Uran a v další skupině za ním se úspěšně držel a pracoval i Josef Černý. 
 
Josef Černý si nakonec vybojoval 12. místo, kdy v závěru sebral ještě poslední síly a cílovou páskou projel jako první ze své skupiny. Primož Roglič předvedl také skvělý výkon a mohl se tak radovat z etapového vítězství. “Dnes to byla opět velmi těžká etapa. Dvanácté místo je v této konkurenci opravdu dobrým výsledkem, bez celého týmu bych se ale těžko na této pozici umístil. Zítra nás čeká závěrečná časovka na 20 km, která mi doufám sedna a posunu se v celkovém hodnocení ještě výše," popsal své pocity a plány dnes dvanáctý Josef Černý. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz