Elkov Author v čele s Černým ovládl mistrovství republiky v časovce

Po dvou letech se mistrovství České republiky a Slovenska v silniční cyklistice opět vrátilo do domácího prostředí, který jsou letos Karlovy Vary respektive Plzeň. Na časovkáře kategorie U23 a Elite byly připraveny dva okruhy o délce 20 km, které měly výrazně zlvněný charakter. 
 
Na start se po juniorech a ženách postavili nejprve závodníci kategorie U23. V této kategorii měl Elkov Author dvojnásobné zastoupění v podobě Jana Rajcharta a Jakuba Otruby, který patřil k hlavním favoritům soutěže. To se potvrdilo a už od startu Jakub Otruba zvyšoval své tempo i náskok na soupeře.“Cítil jsem, že mám po závodu Okolo Slovinska stále formu a i když byla trať poměrně těžká, dařilo se mi jet do cíle své tempo a držet si závod pod kontrolou. Z titulu mám velkou radost a rád bych na něj navázal i v hlavním nedělním závodě,”popsal své pocity na trati i po závodu nový mistr ČR v kategorii U23 Jakub Otruba, který vyhrál s náskokem jedné minuty a čtrnácti vteřin na druhého Romana Lehkého. 
 
Po skončení kategorie U23 se na start vydali závodníci Elite, kde měl Elkov Author ještě početnější zastoupení. Na startu byli Michael Kukrle, Tomáš Bucháček, Matěj Zahálka, Jan Bárta a Josef Černý. Právě poslední dva jmenovaní byli velkými favority na dnešní vítězství, kdy jim však v cestě mohl stát např. Zdeněk Štybar. 
 
Elkov Author však v letošním domácím šampionátu v časovce jednotlivců nedal nikomu šanci a kompletně si rozebral celé pódium. Na třetí stupínek v Karlových Varech vystoupil Michael Kukrle, který si vylepšil loňské čtvrté místo.“S medailí jsem spokojený. Věděl jsem, že pokud mi trať sedne, tak mám šanci bojovat o třetí místo se Zdeňkem Štybarem,” prohlásil bronzový Michael Kukrle. 
O vítězství se dle papírových předpokladů měl poprat pětinásobný mistr republiky Jan Bárta a Josef Černý, který minulý týden zajel svůj nejlepší časovkářský výsledek na závodě Okolo Slovinska. Jan Bárta se nakonec musel sklonit před týmovým kolegou a předat mu domácí časovkářský trůn.“Pepovi vítězství opravdu přeji a jsem opravdu rád, že se objevil další závodník, který je dobrým časovkářem”, zhodnotil pozici nového mistra letos druhý Jan Bárta.
Mistrem České republiky se stal ve skvělé formě jezdící Josef Černý.“Trať dnes byla hodně náročná. Navíc foukalo a bylo velké horko. I tak mi ale trať perfektně sedla a už do start jsem se cítil velmi dobře. Věděl jsem, že jedu velmi dobrý čas, ale o tomu, že bych mohl uspět, jsem začal věřit až pět kilometrů před cílem. Kazdopádně jsem za titul strasně rád,"popsal své pocity Josef Černý.

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz