Černý má mistrovský double

Domácí mistrovský šampionát dnes vyvrcholil závodem kategorie Elite a U23. Ten se jel na 16 km okruhu v Plzni a na start se postavilo 168 českých a slovenských závodníků včetně desítky jezdců z týmu Elkov Author.
 
Po prvním kole, kdy se peloton víceméně testoval, hned v tom druhém zaútočil Peter Sagan, který se sám pustil do úniku. Na to reagovala pouze dvojice Matěj Zahálka a Juraj Bellan z Dukly Trenčín. Sagan získal rychle náskok tří minut s dvojicí Zahálka, Bellan s třiceti vteřinami za sebou. Mezi tím v hlavní skupině vyprovokoval atak Roman Kreuziger a výrazně nadělil peloton. 
 
Ve čtvrtém okruhu se však čelo spojilo a závod tak vedlo 34 jezdců s kompletním zastoupením týmu Elkov Author. Za touto skupinou byla propastná mezera více než tří minut. V půlce šestého kola se vyselektovala sedmičlenná skupina se Zdeňkem Štybarem, Josefem Černým, Matějem Zahálkou a Michaelem Kurklem. Za nimi se však dotáhl Peter Sagan, který se pustil do další sólo jízdy. 
 
Vzhledem k tomu, že v té době se na čele již nepohyboval nikdo ze slovenských závodníků, kdo by mohl jakkoliv útočit, nechala skupina únik bez povšimnutí a Peter Sagan si jel osamocen na čele.
 
O český titul se však dál bojovalo a dvě kola před cílem zůstala ze Peterem Saganem již pouze šestičlenná skupina Černý, Bárta, Otruba, Štybar, Ťoupalík a Juraj Sagan. Z této skupiny v nájezdu do posledního kola zaútočil Josef Černý a odskočil své skupině. V tu chvíli bylo vše na Zdeňku Štybarovi, jelikož nikdo z ostatních již neměl zájem pracovat. Vyčkával i Adam Ťoupalík, který chtěl zabojovat proti Otrubovi o mistrovský titul do 23 let. 
 
Elkov Author nakonec zdecimoval český peloton, když po slovenském mistru Peteru Saganovi dojel do cíle s dostatečným náskokem Josef Černý, který si tak připsal mistrovský double. “Kdyby by někdo řekl, že budu mít po tomto týdnu mistrovský double, myslel bych si, že si dělá srandu. Měl jsem obrovskou motivaci získat mistrovský titul a jsem za oba tituly strašně rád. Kluci dnes udělali strašně moc skvělé práce, což je vidět i na všech dnešních podiových umístěních”, popsal svou radost nový mistr České republiky Josef Černý. 
 
Za ním navíc do cíle dorazil na druhém místě Jan Bárta a na třetí pozici Jakub Otruba, který se tak zároveň stal mistrem do 23 let. Toho na podiu doplnil ještě Jan Rajachart,který byl klasifikován na 3. místě. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz