Bárta v Rumunsku celkově sedmý

Po mistrovských závodech zahájil Elkov Author další část svého programu a tím byl slušně obsazený rumunský závod první kategorie Sibiu Tour. Na něj odcestovala šestice Bucháček, Bárta, Rajchart, Černý, Otruba, Zahálka. Čtyř etapový závod otevřel prolog na 2,2 km v centru města Sibiu. Na rovné, ale technické trati rozhodovaly detaily a jezdce v cíli dělily tradičně pouze vteřiny. Za vítězný Davidem Ballerinim z Androni Giocatolli zaostal devět vteřin Josef Černý a umístil se na 23. místě. 

V pátek na závodníky čekala první etapa, která měřila pouze 91 km, ale posledních 30 km bylo ve stoupání. To zavedlo peloton z výšky 450 m nad mořem až do více než dvou tisícové výšky. V tomto kopci se celý peloton rozpadl na jednotlivé jezdce a ti pak postupně dojízděli do cíle. V první etapě se nakonec nejlépe umístil Jan Bárta, který dokončil na 14. pozici. 
V sobotu přišla na řadu etapa na 185 km opět se závěrečným horským stoupáním. Vytrvalý a silný dešť však rozhodl o tom, že po 125 km byla etapa zastavena a anulována. V neděli panovalo i nadále deštivé počasí, ale závodníci již mohli absolvovat dopolední týmovou časovku i odpolední závěrečnou etapu. 
 
Dopolední časovka měřila 9,6 km a Elkov Author na její trati našel pouze dva přemožitele, těmi byly ProContinental týmy CCC Sprandi Polkowice a Gazprom RusVelo. Díky tomuto výsledku se do první desítky průběžného hodnocení dostal na 7. místo Jan Bárta. 
 
Poslední etapa se jela opět za silného deště. Její průběh provázel únik, do kterého velmi aktivně zapojil Tomáš Bucháček. Profil etapy však byl rovinatý a očekával se hromadný dojezd pod kontrolou vedoucích týmů. V něm si svou pozici pohlídal i Jan Bárta, který v etapě dokončil na 36. místo v čase vítěze a tím si udržel celkovou sedmou příčku. Vítězem celého závodu se stal Kolumbijec Sosa z týmu Androni Giocatolli. 
 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz