Otruba na mistrovství Evropy v časovce na skvělém 4. místě

Jakub Otruba dnes připsal jeden z dlouhodobě nejlepších výsledků českých závodníku na mistrovství Evropy, když mu v časovce jednotlivců v kategorii U23 utekla bronzová medaile o 1,3 vteřiny. 
 
Mistrovství Evropy juniorů a U23 se jede tento rok v Brně a Zlíně. Jako první byly na programu tradičně časovky jednotlivců, ve kterých reprezentoval Elkov Author Jakub Otruba. Velmi náročná a kopcovitá trať měřila 23 km a měla start i cíl u brněnské přehrady. Jakub Otruba odstartoval v padesátičlenném startovním poli jako třicátýtřetí a v cíli dlouhou dobu držel 2. místo za Rakušanem Wildauerem. 
 
“Trať byla dnes velmi těžká, bez jediné roviny. Naštěstí do kopců se jelo po větru a z kopců proti větru. Závod jsem rozjel s chladnou hlavou a v klidu a postupně se mi dařilo zvyšovat tempo.” V cíli se Jakub bohužel musel skolnit před dalšími dvěma závodníky, kdy za třetím Wildauerem zaostal o pouhých 1,3 vteřiny, i tak jde však o jeden z nejlepších výsledků české reprezentace v této kategorii.
"S výsledkem jsem moc spokojený. Věřil jsem si na prví desítku, takže první čtyřka je super a moc jsem to nečekal. V kategorie U23 mám před sebou ještě další dva roky, takže veřím, že se mi podaří dostat se na bednu. Rád bych podobné umístění zopakoval i v neděli, ale bude to velká loterie, ve které budu rád i za první patnáctku”, popsal své pocity čtvrtý na mistrovství Evropy Jakub Otruba.
 
Ten se v neděli představí ještě společně s Janem Rajchartem v hlavním závodě s hromadným startem. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz