Otruba na ME 22., Author i tak slavil vítězství

Mistrovství Evropy dnes vyvrcholilo ve Zlíně závodem kategorie do 23 let. V ní se v národním dresu na startu představil Jakub Otruba a Jan Rajchart. Jakub Otruba věděl, že na nesmírně těžkém okruhu se o vítězech rozhodovalo v úvodních únicích, a proto si hned na úvod dojel do šestičlenné skupiny, která se snažila vytvořit si dostatečný náskok. 
 
Bohužel ve čtvrtém kole za nimi začal pracovat slovinský tým a postupně jejich náskok zlividoval. Následně zůstalo na čele zhruba čtyřicet jezdců, ze kterých čtyři okruhy z celkových třinácti bylo dvacet pět. Ti co vydrželi náročný profil začali opravdu závodit 30 km před cílem. Jakub Otruba se bohužel nedostal na úplné čelo, které se oddělilo a zůstal v hlavní skupině. “Závod byl dnes velmi náročný, profil nebyl snadný a ani povrch silnic nebyl úplně ideální, ale byl samozřejmě pro všechny stejný. Dnes to bohužel na víc nedalo, ale celkově jsem s výsledkem z letošního mistrovství Evropy spokojený,” popsal své pocity po mistrovském závodě, ve kterém skončil na 22. místě, Jakub Otruba. 
Author si i tak připsal mistrovské prvenství, když vítězný Švýcar Marc Hirschi, musel kolo a půl před cílem měnit kolo z neutrálu, kterým byla rezerva Tomáše Bucháčka. Po úpravě posedu ještě zvládl přespurtovat ostatní závodníky a stal se mistrem Evropy. Jan Rajchart závod nedokončil. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz