Otruba na ME 22., Author i tak slavil vítězství

Mistrovství Evropy dnes vyvrcholilo ve Zlíně závodem kategorie do 23 let. V ní se v národním dresu na startu představil Jakub Otruba a Jan Rajchart. Jakub Otruba věděl, že na nesmírně těžkém okruhu se o vítězech rozhodovalo v úvodních únicích, a proto si hned na úvod dojel do šestičlenné skupiny, která se snažila vytvořit si dostatečný náskok. 
 
Bohužel ve čtvrtém kole za nimi začal pracovat slovinský tým a postupně jejich náskok zlividoval. Následně zůstalo na čele zhruba čtyřicet jezdců, ze kterých čtyři okruhy z celkových třinácti bylo dvacet pět. Ti co vydrželi náročný profil začali opravdu závodit 30 km před cílem. Jakub Otruba se bohužel nedostal na úplné čelo, které se oddělilo a zůstal v hlavní skupině. “Závod byl dnes velmi náročný, profil nebyl snadný a ani povrch silnic nebyl úplně ideální, ale byl samozřejmě pro všechny stejný. Dnes to bohužel na víc nedalo, ale celkově jsem s výsledkem z letošního mistrovství Evropy spokojený,” popsal své pocity po mistrovském závodě, ve kterém skončil na 22. místě, Jakub Otruba. 
Author si i tak připsal mistrovské prvenství, když vítězný Švýcar Marc Hirschi, musel kolo a půl před cílem měnit kolo z neutrálu, kterým byla rezerva Tomáše Bucháčka. Po úpravě posedu ještě zvládl přespurtovat ostatní závodníky a stal se mistrem Evropy. Jan Rajchart závod nedokončil. 

banner

Nejbližší závody

Červen

Mistrovství ČR a SR v časovce jednotlivců + silnice kat. Elite a U23
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
27.06.2019

Mistrovství ČR a SR v silničním závodě jednotlivců kat. U23
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
29.06.2019

Mistrovství ČR a SR v silničním závodě jednotlivců kat. Elite
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
30.06.2019

Červenec

Sibiu Cycling Tour
Kategorie: 2.1
03.07.2019

60 Dookola Mazowsza
Kategorie: 2.2
24.07.2019

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz