Kaňkovský třetí v úvodní etapě Dookola Mazowsza

Alois Kaňkovský dnes opět předvedl své spurterské kvality, když v první etapě závodu Dookola Mazowsza UCI 2.2 vybojoval 3. místo a průběžně mu patří 6. místo.

První etapa závodu se přesunula z Varšavy do města Kozienice, kde na peloton čekalo pět 33 km dlouhých rovinatých okruhů. V první úspěšném úniku se ocitla trojice Aniołkowski z Team Hurom, Nisu z Tartu a Morkov z týmu Riwal. Ti si vybudovali 90 vteřinový náskok, který ale kontroloval především tým CCC Sprandi Polkowice s vedoucím Sajnokem. V posledním okruhu, kdy už byl únik trojice zlikvidován. Zkusil své štěstí ještě Polák Pawlak z Domin Sportu. Jeho snaha však vedla k odjetí na vzdálenost 25 vteřin. 

S tímto únikem si v úplném závěru peloton hravě poradil a přišel hromadný spurt. V něm se byl nejrychlejším stejně jako ve včerejším prologu Szymon Sajnok z CCC Sprandi Polkowice. S ním však o vítězství bojoval i Alois Kaňkovský, který si nakonec připsal třetí místo a v průběžném hodnocení se posunul o deset příček nahoru na 6. místo. "Do závodů se vracím po měsíční pauza a s třetím místem musím být spokojený. Závěr byl dnes poměrně hektický a nebylo lehké si udržet čelní pozici. Cítím, že nohy na tom jsou dobře a věřím, že se třetí místo podaří ještě vylepšit. Loni jsem tenhle závod vyhrál a i letos nechci odejít bez celkového pódiového umístění," popsal své pocity a plány Alois Kaňkovský. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz