Druhý den Alsaska začal netradičně dlouhým sjezdem

Závod Tour Alsace měl poměrně netypický prolog a stejně netypický byl i start první etapy. Ta začala 14 km dlouhým sjezdem z 1100 m do 250 m nad moře, po kterém přišla dvě drobná stoupání a poté již rovina až do cíle.
 
Právě úvodní sjezd rozhodl o průběhu celé etapy i o jejím výsledku. V  něm se totiž odpojila třináctičlenná skupina, kde bohužel neměl Elkov Author svého zástupce. Závodnicí na čele si pomalu vypracovali náskok, který dosáhl až na necelých pět minut a ačkoliv závodnici pracovali na jeho likvidaci až do cíle se jim to povedlo pouze na 1:38. 
Na čelo závodu se tak dostal David Van der Pool z týmu Corendon-Circus, který vyhrál etapu i velmi aktivně pracoval v celé uniklé skupině. Nejlepším závodníkem se stal Jiří Polnický na 32. místě. Ačkoliv je nyní prvních 13 závodníků v časové výhodě, tak se závod bude rozhodovat až v pátek a v sobotu. Hned zítra čeká na peloton náročný závěr v podobě stoupání na La Planche Des Belles Filles, kde v loňském roce končila pátá etapa Tour de France a nadělila celý peloton. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz