Černý druhý v poslední etapě Alsaska

Elkov Author ani ze závodu Tour Alsace UCI 2.2 neodjíždí bez pódiového umístění, když v poslední etapě vyšel únik Josefu Černému, který si dojel pro druhé místo.
 
Poslední čtvrtá etapa se odehrála na zvlněném profilu a měřila 146 km. Na dvacátém kilometru se odpojilo 12 závodníků, kteří se pustili do útoku. Byl mezi nimi i Josef Černý a také Polák Rekita, který ztrácel na desátém místě 3:36 na vedoucího jezdce. 
 
Skupina si budovala náskok, který dosáhl až na 4:45, což v tu chvíli znamenalo, že právě zmíněný Polák se v tu chvíli oblékl do žlutého dresu. To byl impuls pro peloton, který začal pracovat proti skupině v úniku. Její náskok se tak začal postupně zkracovat až se dostal na 1:05. V ten monent byla dvanáctka jezdců na poslední vrchařské prémii 14 km před cílem. 
 
Na tomto místě také nastoupil Josef Černý společně se Švýcarem Gino Maderem. Celkem rychle všem odskočili a získali skoro minutový náskok. Ten jim nakonec také vydržel a do cíle přijela dvojice osamoceně. Švýcar byl dnes bohužel lepším, ale i tak si Josef Černý připsal slušné 2. místo. Během úniku Josef Černý zaznamenal také vítězství na třech prémiích.
 
V celkovém hodnocení zvítězil Francouz Bouchard z týmu Cr4C Roanne. Nejlepším z Elkov Author byl 29. Michael Kukrle. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz