První soustředění a první vítězství v Turecku

Profesionální tým Whirlpool Author načal v únoru pod vedením Vladimíra Vávry a Otakara Fialy svou dvacátou první závodní sezonu. Po několika letech se destinací pro první tréninkový kemp v teple nestalo Španělsko, ale hradecký tým vyrazil nově po pozvání Cartier Tour do Alanye v Turecku.

Tým, který pro rok 2015 posílil o Aloise Kaňkovského, Pavla Camrdu a Jan Kováře, přivítalo dvacet stupňů ve stínu a jasné nebe. Pro rozjetí využili závodnící trasu lemující moře, která je hlavní místní komunikací, ale na dopravě to není znát. I přístup řidičů, kteří nejsou na skupinu cyklistů úplně zvyklí, jsou tolerantní a pokud troubí, tak pouze na pozdrav. Tahnoucí se přímořskou rovinu však závodníci vyměnili za kopce, které ve svých vrcholcích dosahují až do výšky 3000 m nad mořem. Kopce zde opravdu nejsou jednoduché a není problém stoupat až dvacet kilometrů v kuse. 

Ve stejném termínu se na pobřeží Středozemního moře pohybovali i kontinentální celky Itera Katusha, Vino4ever, ISD Continental, nebo národní celky Ukrajiny a Srbska. Pro všechny tyto týmy uspořádal místní poskytovatel ubytování silniční kritérium, kde se sešlo zhruba 80 závodníků. Ačkoliv se jednalo o tréninkový závod jeho tempo tomu neodpovídalo. Na osmnácti 6 kilometrových okruzích se závodilo od samotného startu. 

Od pásky vystartovali do útoku ruští závodníci, kteří si z tohoto závodu chtěli udělat vlastní přebory. Jejich únik však od startu zachytil Tomáš Kalojíros, který se stal jedním z největších tahounů ve skupině, které si již po úvodních okruzích vytvořila rozhodující náskok. Ze skupiny postupně odpadával jeden Rus za druhý, až nakonec zůstal Tomáš Kalojíros ve trojici s dvěma borci z Itera Katusha. V cílovém spurtu si pak s protivníky zkušeně poradil a v úvodním závodě sezony zvítězil. 

Po ukončení tréninkového kempu se tým vrací na pár dní zpět domů, aby následně nabral směr Chorvatsko, kde ho čeká mimo tréninků již i první ostrý start na Grand Prix Izola UCI 1.2 ve Slovinsku.

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz