V první etapě Czech Cycling Tour nejlepší Konwa

Na závodníky Czech Cycling Tour dnes čekala trasa z Olomouce do Frýdku-Místku s celkovou délkou téměř 200 km a se stoupáním na Pustevny. Hned po startu odjela skupina čtyř závodníků včetně Jana Rajcharta a když už se zdálo, že bude mít únik úspěch, vydal se za nim jeden jezdec z týmu CCC Sprandi Polkowice.
Jeho aktivita rozpohybovala peloton a ten se nakonec celý spojil. Následně odjela další skupina tří závodníků, kde byl i Riccardo Zoidl. Tento únik se již podařil a skupinka si na vrcholu Pusteven držela náskok 2:15. Následně se na likvidaci úniku podílel především tým Israel Cycling Academy.
Na čele nakonec zůstal osamocený Zoidl, který bleskově navýšil svůj náskok až na 5:30 a ačkoliv peloton za ním pracoval na plné obrátky v závěru se povedlo tento náskok stáhnout již pouze na 2:00. 
 
Ve spurtující skupině o druhé místo bojoval i Jiří Polnický, který v závěru držel přední pozice, ale po neúplně dobře zvládnutém zavedení závodníků na kruhový objezd pořadatelem se propadl. Nejlepším z Elkov Author byl nakonec 21. Piotr Konwa a hned a za ním dokončil Jiří Polnický.

 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz