Kukrle vítězem královské etapy Czech Cycling Tour

Michael si dnes ve Šternberku dojel pro své dosavadní nejvetší vítězství, když v třetí královské etapě závodu první kategorie UCI Czech Cycling Tour zvítězil.
 
Etapa se jela na tradičním okruhu se startem v Mohelnici přes stoupání Dlouhé stráně, Červenohorské sedlo, Vidly a Lyru. Je jí závěr se pak odehrál na okruhu u Šternberka s trojnásobným stoupáním na Ecce Homo s celkovým převýšením 4282 m. 
 
Hned po startu se rozjelo velmi rychlé tempo to vydrželo až pod stoupání na Dlouhé stráně, kde se do úniku pustilo sedmnáct závodníků, včetně Tomáše Bucháčka, který byl jedním z nejaktivnějších v této skupině a po zásluze si po dnešním dni odnesl trikot nejaktivnějšího jezdce. 
 
 
Skupina na čele si držela náskok 2:30 a peloton za ní postupně zdolával jednotlivá stoupání v rozvážném tempu. Při prvním průjezdu Šternberkem dojela hlavní skupina, která v té době měla již jen asi dvacítku jezdců, skupinu v úniku. Tomáš Bucháček však pokračoval dál a společně s několika dalšími závodníky se připojil k vedoucí skupině a pomáhal držet pozici na čele pro Michaela Kukrleho. 
 
I v druhém nájezdu do kostkového stoupání ve Šternberku přivezl Tomáš Bucháček Michaela Kukrleho na čele. Třetí stoupání už velmi vyselektovalo čelo závodu, kdy se udrželi pouze Michael Kurkle, Riccardo Zoidl, Ital Velasco z Wilieru Triestina a dva norští závodníci z Uno-X. 
 
 
Za stoupáním pak zaútočil Riccardo Zoidl a snažil se rozhodnout etapu. Jeho náskok však neměl takovou razanci jako předešlý den a zbylá čtveřice za ním navíc spolupracovala. “Po posledním stoupáním jsem věděl, že musím zrychlit ve sjezdu, protože do nás již jeli další závodníci. Zkusil jsem to tedy sám a odpoutal jsem se od Norů s Italem. Zoidla jsem dojel kilometr před cílem a rovnou jsem šel před něj. Tomu se už potom nepodařilo mě dostihnout. Určitě je to pro mě zatím největší vítězství a těší mě o to víc, že jsem tady skoro doma,” popsal závěr etapy a pocity dnešní vítěz Michael Kukrle.
 
 
Žlutý dres vedoucího jezdce drží dál Riccardo Zoidl, Michael Kukrle se svým dnešním prvenstvím posunul o 42 příček výše a před poslední etapou drží 13. místo. 
 
I poslední etapa má svůj tradiční charakter se startem v Olomouci a devíti závěrečnými okruhy v Dolanech. 
 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz