Černý absolvoval mistrovství Evropy v úniku dne

V dresu českého národního týmu se dnes na startu mistrovství Evropy představila čtveřice Kaňkovský, Hačecký, Černý, Bárta. Na ty čekalo nejen 230 km na okruhu ve skotském Glasgow, ale také 13 stupňů a nepříjemný déšť. Už v druhém okruhu z celkových šestnácti se pustil do úniku Josef Černý, ke kterému se přidalo další šest závodníků. 
 
 
Ti spolu velmi aktivně spolupracovali a na okruhu, který měl na 14 km celkem 30 zatáček si postupně vypracovali až více než pět minut náskoku. Celý závod provázela velká spouta defektů, které se bohužel nevyhnuly ani Josefu Černému, který 115 km před cílem musel řešit defekt z neutrálního vozu, kterému ale servis trval abnormálně dlouho. 
 
Díky tomu Josef Černý ztratil více než minutu, kterou pak velmi těžce sjížděl zpět. To se mu povedlo, nicméně i tak byl únik zlikvidován 75 km před cílem především týmy Francii a Itálie, které se po celou dobu pohybovaly velmi na aktivně na čele hlavní skupiny. Třicet kilometrů před cílem pak přišel rozhodující moment celého závodu, kdy zaútočila velmi silná skupina ve složení Mathieu Van der Poel (Ned), Maurits Lammertink (Ned), Davide Cimolai (Ita), Matteo Trentin (Ita), Emils Liepins (Let), Nico Denz (Ger), Michael Albasini (Sui) a Pierre Luc Périchon (Fra), do které se ještě později dostali Xandro Meurisse (Bel) a Wout Van Aert (Bel). V tu chvíli již nebylo, kdo by závodníky sjížděl. 
 
Ačkoliv deset kilometrů před cílem došlo ve vedoucí skupině k pádu, který ji rozdělil na polovinu, tak bylo jasné, že právě z ní vzejde nový mistr Evropy. Tím se nakonec stal Ital Matteo Trentin, který zvítězil v cílovém spurtu. Nejlepším a také jediným z českých jezdců, který závod dokončil byl Zdeněk Štybar na 24. místě. 

banner

Nejbližší závody

Červen

Mistrovství ČR a SR v časovce jednotlivců kat. Elite a U23
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
27.06.2019

Mistrovství ČR a SR v silničním závodě jednotlivců kat. U23
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
29.06.2019

Mistrovství ČR a SR v silničním závodě jednotlivců kat. Elite
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
30.06.2019

Červenec

Sibiu Cycling Tour
Kategorie: 2.1
03.07.2019

60 Dookola Mazowsza
Kategorie: 2.2
24.07.2019

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz