Kukrle vylepšil celkové umístění na CCT na 11. místo

Na Hané dnes skončil další ročník závodu Czech Cycling Tour UCI 2.1, v jehož poslední etapě se Michaelu Kurklemu podařilo vylepšit svou pozici v celkovém hodnocení o dvě příčky a získat ještě větší porci UCI bodů. 
 
Po startu 148 km dlouhé etapy se od pelotonu odpoutala šestice jezdců, kteří směle vyrazili k úniku. Jelikož na čele nebylo nikdo, kdo by zasahoval do celkového pořadí, tak byl peloton poměrně v klidu a hlídal si odstup, který s nájezdem do devíti závěrečných okruhů měl hodnotu tří minut. Následně na čele začali pracovat závodníci týmu Elkov Author, Wilier Triestina a vedoucího Felbermayr Simplon Wels. 
 
Šestici v úniku se tak náskok stále tenčil a bylo více než jasné, že i letos dojde na závěrečný hromadný spurt. Peloton nejprve v předposledním kole dostihl dvojici z úniku a v posledním kole pak zlikvidoval i únik zbylé čtveřice. Hromadný spurt vyhrál nakonec Ital Fortin a nejlepším z týmu Elkov Author byl 22. Jiří Polnický a 23. Jakub Otruba. Vítěz včerejší etapy Michael Kukrle dokončil až na 43. místě, ale i to mu stačilo aby si vylepšil svou pozici  na 11. místo v celkovém hodnocení.

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz