Elkov Author pojede týmovou časovku na MS

Cyklistický tým Elkov Author se kvalifikoval do týmové časovky mistrovství světa v silniční cyklistice. Elkov Author má zase sebou velmi úspěšnou loňskou sezonu, na kterou navázal i v letošním roce, kdy po celé Evropě úspěšně sbíral vítězství a také potřebné body do UCI rankingu. Mezinárodní cyklistická unie tuto neděli uzavřela bodování a oznámila nominaci na blížící se šampionát, který se uskuteční v rakouském Innsbrucku. Vzhledem k tomu, že závodníci hradecké stáje dlouho dobu figurovali v žebříčku UCI jako nejlepší evropský kontinentální tým, tak byla kvalifikace do společnosti nejlepších světových týmů očekávaná.  

 

"Pro náš tým je to velký úspěch, který je odměnou za dlouhodobou práci a také odrazem výborné atmosféry a spolupráce mezi závodníky. Objektivně nebude možné v Innsbrucku pomýšlet na nejvyšší příčky, vždyť pojedeme proti nejlepším celkům světa, na druhou stranu tam určitě nepojedeme s cílem pouhé účasti, jelikož na startu budou i týmy, které běžně na jiných závodech porážíme," popsal své pocity po oznámení nominace ředitel týmu Elkov Author Vladimír Vávra.

Letošní mistrovství světa se uskuteční v tirolském Innsbrucku v termínu 23. do 30. 9. a týmová časovka je na programu hned první den. Na týmy čeká trať z Ötztalu do Innsbrucku o délce 62,8 km s celkovým převýšením 427 m, kdy až klesající charakter trati naruší na 40 km stoupáním o délce více než 5 km a průměrném sklonu 8%. Elkov Author ještě nemá zcela jasno o nominaci, ale v soupisce by se měli určitě objevit zkušení časovkáři jako Jan Bárta nebo letošní mistr České republiky Josef Černý. 

“Měl jsem už možnost si celou trať projet a musím říci, že opravdu pěkná. Jediné čeho se bojím, je termín závodu, kdy už v okolí Innsbrucku může být poměrně nevlídné počasí. Určitě se budeme chtít poprat o co nejlepší výsledek a je více než jasné, že o mistrovském titulu bude rozhodovat jediné stoupání,” hodnotí trať letos dvojnásobný mistr České republiky Josef Černý.

I na něj čeká už za týden domácí soustředění, které by mělo cílit právě na sladění týmu pro časovku, kdy bude nutné vyřešit například co nejideálnější seskladání jezdců za sebe, tak aby mohli v neděli 23. 9. v Innsbrucku protnout cílovou pásku v co nejrychlejším čase. Pro závodníky týmu Elkov Author to velmi pravděpodobně nebude jediná účast na letošním MS. Vzhledem ke stabilně dobrým výsledkům lze očekávát nominaci jednotlivců i do dalších kategorií, které se pojedou již v národním dresu. 

 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz