Josef Černý přestupuje do BMC Racing Team

Elkov Author si do výčtu svých úspěchů zapíše dalšího závodníka, který z hradeckého týmu přestoupil do WorldTour. WorldTour tým, který v letošní sezoně závodí pod názvem BMC Racing Team, oznámil další posilu, kterou nebude nikdo jiný než Josef Černý. Po René Andrlem, Františku Raboňovi a Leopoldu Königovi bude Josef Černý čtvrtým závodíkem, který přestoupí do nejvyšší cyklistické divize. Není tajemstvím, že do BMC Racing Teamu vstoupí příští rok polská značka CCC, pod kterou Josef Černý v minulosti čtyři roky závodil a přesný název týmu tak není ještě znám. 

“Přestup do World Tour je pro mě splněním mých snů. Je to ovšem teprve začátek tvrdé práce, kterou musím proměnit v dobré výsledky, abych se ve WorldTour udržel. Určitě bych se chtěl dostat do závodů Grand Tour, ale stejně tak mě láká Roubaix nebo Ardeny, které by mohly sedět mému stylu závodění. Za to, že přestupuji do tohoto týmu, patří velké poděkování celému týmu Elkov Author, který mi dal před dvěma lety příležitost a bez něhož bych nyní nebyl tam, kde jsem. Výborné podmínky mi poskytl také Olymp Centrum sportu Ministerstva vnitra se svým zázemím”, okomentoval přestup Josef Černý. 

 

Odchod jednoho z lídrů týmu bude muset řešit i vedení Elkov Author, pro který to bude citelná ztráta, ale zároveň potvrzení úspěšné práce se svými závodníky. “Josef Černý odjel za dva roky spoustu skvělých závodů, udělal výborné výsledky a byli bychom velmi rádi, kdyby mohl v našem týmu jezdit dál. Není ale možné bránit někomu v přestupu do nejvyšších pater cyklistiky. Tento přestup jsme očekávali a je pro nás ve své podstatě odměnou za naši práci. Stejně tak věřím, že to bude motivací pro naše další závodníky, kteří vidí, že není nereálné se z kontinentálního týmu dostal do těch největších světových týmů,” hodnotí přestup ředitel týmu Elkov Author Vladimír Vávra. 

K přestupu Josefa Černého se vyjádřili už zástupci BMC Racing teamu. “Jsme nadšení z toho, že v našem týmu přivítáme dvojnásobného českého šampiona. Na svůj věk má už Josef velmi cenné zkušenosti z ProContinetal týmu, ale také impozantní vítězství v podobě mistrovského double, který nebylo lehké získat, nebo celkové vítězství v Czech Cycling Tour," řekl generální manažer týmu Jim Ochowitz. 

V závodním programu čeká nyní na Josefa Černého i závod Českého poháru v Ostravě a potom Okolo jižních Čech UCI 2.2 a Okolo Slovenska UCI 2.1.

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz