Na Croatia - Slovenia Kukrle druhý

Michael Kurkle si v závodě druhé kategorie UCI Croatia - Slovenia dojel pro skvělé druhé místo, ke kterému přidal ještě šestou pozici Alois Kaňkovský a společně tak vezou ze slovinského Novo města 40 UCI bodů
 
Chorvatsko-slovinský závod se jel za deště na 181,6 km dlouhé trati, která končila čtyřmi závěrečnými okruhy o délce 20 km. Po startu si závodníci nastupovali, ale k úniku dne došlo až na 50 km, kdy se odpoutalo jedenáct jezdců včetně Jana Bárty. Tato skupina si vytvořila náskok dvou minut, který peloton viditelně kontroloval.
 
Ze skupiny na čele postupně odpadávali jednotliví závodníci až zůstala poslední dvojice, kde byl Jan Bárta. V posledním kole byl však dostižen i on a začalo se bojovat o pozice. Deset kilometrů před cílem nastoupil Michael Kurkle a společně s jezdcem týmu WSA poodjeli hlavní skupině. O tři kilomety dál se přes ně doslova přehnal Srb Dušan Rajovič z domácího týmu Adria Mobil. 
 
Jeho útok naštěstí zvládl Michael zachytit a společně drželi vedoucí pozice. V cíli, do kterého přijeli s 15 vteřinovým náskokem, měl však více sil Srb a na Michaela Kurkleho zůstalo 2. místo. “Druhé místo je skvělé a mám z něj radost. Chvíli jsem si myslel, že bych na tom mohl být lépe než Rajovič, ale byl bohužel lepší ve spurtu," popsal své pocity po závodě stříbrný Michael Kukrle.
 
V první desítce se umístil i šestý Alois Kaňkovský, který přidal k 30 UCI bodům Kukrleho dalších 10.

banner

Nejbližší závody

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz