Kaňkovský vítězem první etapy Okolo jižních Čech

V příjemném počasí končícího léta dnes vyrazili závodníci dvaceti týmů do druhé etapy závodu Okolo jižních Čech. Etapa o délce 158 km odstartovala z rakouského města Litschau a měla celkové převýšení 1180 km.

Po startu se tradičně zkoušelo nastupovat, ale o úvodní únik se postaral a až osamocený závodníku týmu Voralberg. Po jeho ataku zavládl v pelotonu klid a náskok se začal úspěšně zvyšovat. Po sedmdesáti kilometrech, kdy byl rozdíl už kolem deseti minut, spojili na čelé své síly Elkov Author a vedoucí tým Lotto Soudal. Jezdec v úniku nakonec vydržel až 30 km před cíl, kdy byl dostižen. 
O únik se pokoušel ještě Polák Paterski z Wibatechu, ale 15 km před cílem již závod plně kontroloval Elkov Author. “Závěr byl technický, ale kluci to jako vždy rozjeli na jedničku a tím jsem měl skvělě připravenou pozici. Poslední metry jsem si už pohlídal a vyhrál. Jsem rád, že se mi povedlo znovu zvítězit na domácích silnicích a navíc i boléknout dres pro vedoucího závodníka," popsal své pocity dnešní vítěz Alois Kaňkovský.
 
Závod pokračuje v pátek svým třetím dnem a časovkou do vrchu na 10,2 km Českého krumlova na horu Kleť s celkovým převýšením 580 m.

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz