Černý s Kaňkovským ovládli předposlední den Okolo jižních Čech

Elkov Author  si ani předposlední den nenechal ujít na jižních Čechách pódium a pro jistotu si vzal hned dvě první místa, dres vedoucího jezdce a nejlepšího sprintera.
 
Hned od startu v Třeboni zkušeli závodníci připravit pozice pro Michaela Kukrleho, tak aby mohl získat uvodní dvě sprinterské prémie. Tento záměr však nevyšel podle plánu a následně se podařilo odskočit dvanácti jezdcům bez účasti Elkov Author. V tu chvíli se složili závodníci hradecké stáje a začali sjiždět náskok. Na posledních 25 km se na čelo složila čtveřice Konwa, Kukrle, Zahálka a Bárta s jasným cílem. “Kluci jeli fantasticky za poslední 25 km zvládli stáhnout náskok dvou a půl minut a nikdo v celém pelotonu nebyl schopný převzít naše tempo. Nebyl jsem si jistý jak na tom dnes budu ve spurtu, a tak jsme šli do závěru společně s Pepou Černým,” popsal závěr etapy Alois Kaňkovský. 
 
Její závěr se pak odehrál na technickém dojezdu v Protivíně. “Kluci nás skvěle dovezli na poslední kilometr a potom jsem se to snažil rozjet Lojzovi, ale na posledních 200m na mě křikl ať jedu a tak už jsem udržel svou první pozici až do cíle”, řekl Josef Černý, který si připsal další vítězství a díky bonifikaci se oblékl do žlutého dresu pro vedoucího závodníka. 
"Věděl jsem, že kdo bude na posledních 200 metrech dnes na čele, tak ten vyhraje. Navíc jsem rád, že vyhrál právě Pepa, který mi jindy rozjíždí spoustu závodů a mohl jsem mu to takhle vrátit,” podotkl Alois Kaňkovský, který i po dnešním druhém místě v etapě dál drží dres pro nejlepšího spurtera. 
 
Zítra se pokračuje poslední etapou z Českých Velenic do Jindřichova Hradce na 150 km. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz