Černý po další kopcovité etapě drží páté místo

Závod Okolo Slovenska dál setrvává v kopcích a tak bylo na závodníky mezi Ružomberokem a Dubnicí nad Váhom 194 km a sedm horských prémiích. Dnešní den nechtěl nikdo moc nechat někoho odjet a tak první únik přišel až po více než 50 km před druhou horskou prémií. 
 
V něm se představil mezi uniklou pěticí i Vojtěch Hačecký. Jejich skupina postupně dosáhla až na náskok tří minut. Po 100 km pod Fačovským sedlem však peloton výrazně zrychlil zejména díky belgickým jezdcům a peloton se začal velmi rychle redukovat. 
 
Po sedmi horských prémiích, kdy už se uniklá skupina spojila s tím, co zůstalo v hlavní balíku, se závodníci Elkov Author snažili dovést Josefa Černého v dobré pozici na rychlostní prémie, tak aby se podařilo získat bonifikační vteřiny. To se bohužel povedlo až na druhé z nich, ale i tak za druhé místo bral dvě bonifikační vteřiny. 
 
Úplný závěr se pak odehrál na okruhu, který se před několika lety jel jako mistrovství SR a ČR s cílovým dojezdem na atletické tartanu. Slibně rozjetý závěr bohužel zhatili jezdci Cofidisu, kteří ve dvojici atakovali značku označující 2 km do cíle a svým pádem rozdělili skupinu na dvě části. V té první tu chvili byli primárně závodníci Quick Stepu a Bora-hansgrohe. 
 
Josef Černý se nakonec pádu vyhnul a dokončil na 15 místě a průběžně zatím drží 5. příčku. S ním dokončili se stejným časem i Jakub Otruba a Jan Bárta. Ve stejné skupině by měl být klasifikován i Vojtěch Hačecký, kterého zbrzdil pád. Očekává se však protest několika týmů proti výsledkům a tak by se mohl Josef posunout na 4. příčku. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz