Hačecký Okolo Slovenska jedenáctý, Černý dál pátý

Předposlední etapu mají za sebou závodníci Elkov Author, kdy Jan Bárta byl v dnešním hlavním úniku byl tím nejaktivnějším a úspěšně sbíral body a bonifikační vteřiny.

Trať etapy byla naplánována mezi Dubnici nad Váhom a Nitru a měřila 180 km. Hned od startu útočili domácí jezdci Dukly Bánská Bystrica, ale jejich snaha vydržela pouze na 17 km, kdy před první horskou prémií zaútočil Jan Bárta s jejich dalším zástupcem Patrikem Tyborem. Dvojice si vybudovala čtyř minutový náskok a úspěšně sbírala body na vrchařských i sprinterských prémiích. Jan Bárta si tak připsal tři druhá místa na vrchařských prémiích a dvě první místa a tím i šest bonifikačních vteřina prémiích rychlostních.

Jejich pozic však stále kontrolovali vedoucí týmy, jelikož Jan Bárta ztrácel před startem etapy pouze 1:13 a v době svého úniku tak byl vedoucím jezdcem. Ačkoliv na čele hlavní skupiny pracovali především týmy Quick-Step a Gazprom, tak se dvojici v úniku stále dařilo držet dostatečný odstup. Na poslední vrchařské prémii 44 km před cílem už byla dvojice prakticky dostižena, ale peloton opět zvolnil a vše tak pokračovalo dál.

Bárta s Tyborem byli nakonec dostiženi 15 km před cílem a týmy Quick Stepu a CCC Sprandi Polkowice chystali hromadný spurt. Na ten také došlo a vítězem etapy se stal Matteo Pelucchi z Bora-hansgrohe. Vojtěch Hačecký pak skončil těsně za první desítkou na 11. místě. Josef Černý dokončil ve stejném čase na 27. místě a před poslední rovinatou etapou dál drží pátou příčku.  

banner

Nejbližší závody

Červen

Mistrovství ČR a SR v časovce jednotlivců + silnice kat. Elite a U23
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
27.06.2019

Mistrovství ČR a SR v silničním závodě jednotlivců kat. U23
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
29.06.2019

Mistrovství ČR a SR v silničním závodě jednotlivců kat. Elite
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
30.06.2019

Červenec

Sibiu Cycling Tour
Kategorie: 2.1
03.07.2019

60 Dookola Mazowsza
Kategorie: 2.2
24.07.2019

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz