3. místo pro Cieslika na Memoriálu Hudínka

V jižních Čechách dnes pokračovaly závody XVI. ročníkem Memoriálu Jiřího Hudínka. Ten se jel v Žirovnici a i dnes se do závodu dlouhého 134 km postavili závodnici za všech okolních zemí.

V půlce závodu odskočila dvojice Rakušanů, která si postupně vytvořila až tři a půl minuty náskok. Následně Whirlpool Author rozjel vysoké tempo, náskok sjeli a na následných terezínech peloton i nadělili.

V posledním kole 8 km před cílem zaútočil Pawel Cieslik a s ním i druhý Polák Zielinski a Rakušané Kuen a Kriezek. Dařilo se jim spolupracovat a v pelotonu se již nenašel nikdo, kdo by na tento únik chtěl a mohl reagovat.

V závěrečném spurtu byl tím nejrychlejším Matthias Kriezek, který byl však penaizován za nedodržení přímého směru při spurtu a byl odsunutý na poslední, tedy čtvrté místo ve skupině. Závod tak nakonec vyhrál Kamil Zielinski a Pawel Cieslik obsadil 3. místo.

Výsledky (134 km): 1. Kamil Zielinski (POL) Domin Sport 3:15:10, 2. Kuen Maximilian (AUT) Amplatz BMC +0:00, 3. Pawel Cieslik (POL) Whirlpool Author +0:00, 4. Kriezek Matthias (AUT) Team Felbermyar Simplon +0:00, 5. Hačecký Vojtěch (CZE) Dukla Praha +0:38, 6. Alois Kaňkovský (CZE) +0:40, 18. Jiří Polnický (CZE) +0:56, 31. Pavel Camrda (CZE) +1:06, 32. David Dvorský (CZE) +1:06, 34. Martin Hunal (CZE) +1:06, 41. Tomáš Bucháček (CZE) +1:06, Josef Hošek (CZE) DNF, Jan Kovář (CZE) DNF, Tomáš Kalojíros (CZE) DNF - všichni Whirlpool Author